'Anneme küfretti'

'Anneme küfretti'.11118
  • Giriş : 11.07.2006 / 00:00:00

Dünya Kupası finalinde rakibine kafa atan futbolcu Zidane tartışma konusu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fransa'nın önde gelen spor gazeteleri "Bu hareketi çocuklara nasıl açıklayacağız" diye manşet atarken, Zidane ise yakınlarına "Materazzi bana 'Terörist' deyip, anneme küfretti" dedi.

'Anneme küfretti'

Materazzi'ye kafa atan Zinedine Zidane, Fransa'da gündemin birinci maddesi oldu. Ülke televizyonları, Zidane'ın "Materazzi anneme küfretti. Ben de dayanamadım" dediğini belirtti.

Dünya Kupası finalinde uzatmanın son dakikalarında Materazzi'ye kafa atarak oyun dışı kalan Zidane'ın bu davranışı Fransa'da tartışılmaya başlandı. Fransız halkı, kariyerinde daha önce de benzer olaylar bulunan ancak her daim 'örnek oyuncu' olarak gösterilen Zizou konusunda farklı fikirlere sahip. Hayranları; yıldız oyuncunun sebepsiz yere böyle bir davranışta bulunmayacağını belirtirken, Fransız televizyonları da Zidane'ın "Materazzi anneme küfretti" dediğini belirterek 'yaşayan efsane'yi savundu.

ZİDANE'IN KUZENİ: 'TERÖRİST' DEDİ

Zidane'ın 'attığı kafa'yla ilgili bir diğer iddia da uluslararası haber ajansıAP'den geldi. Zidane'ın kuzeni Rabah'la konuşan AP, "Materazzi, Zidane'a terörist dedi" demeciyle bir anda gündem yarattı. Cezayir asıllı Zidane ise kuzeninin açıklamasıyla ilgili yorum yapmadı. Öte yandan Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, milli takımı kabulünde Zidane'a olan hayranlığını ve sevgisini bir kez daha vurguladı. Chirac, yıldız futbolcuya "Sen bir virtüözsün. Dünya futbolunun dahisisin. Ama aynı zamanda yüreğin, bağlılığın sembolüsün. İşte bu yüzden Fransa seni çok seviyor ve sana büyük hayranlık duyuyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious