Annemi babam camdan attı

  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

Eşi Emine’yi, oturdukları evden aşağıya atarak öldürdüğü iddia edilen Mehmet Aydın, olayın tek görgü tanığı olan oğlu 4 yaşındaki Hasan tarafından suçlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olayın etkisiyle konuşma yeteneğini kaybettiği ileri sürülen minik Hasan, işaretlerle, “Annemi babam öldürdü. Ayağından tutup, attı” dedi. Minik çocuğun amcası 47 yaşındaki Hüseyin Aydın ise, yengesinin sara rahatsızlığı bulunduğunu ve düşmüş olabileceğini söyledi.

Geçen şubat ayında Atakent Mahallesi’nde meydana gelen olayda 3 çocuk annesi Emine Aydın, 3’üncü kattaki evlerinde yatak odasının açık penceresinden düştüğü iddiasıyla Adana Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Aydın, olaydan 19 gün sonra yaşamını yitirdi. Olayla ilgili yapılan soruşturmada yakınları ve eşi, Emine Aydın’ın evde pencere camını silerken düştüğünü söyledi. Ancak polis, sosyal hizmetler uzmanı eşliğinde çiftin tek erkek çocukları olan Hasan’ın da ifadesine başvurdu. Yaşına göre rahat konuşamayan, olayın etkisiyle konuşma yeteneğini tamamen kaybettiği öne sürülen minik Hasan, el işaretleriyle olayı anlatıp, soruları da başını sallayarak yanıtladı. Hasan’ın el işaretleriyle annesini pencereden iterek öldürdüğünü iddia ettiği baba Mehmet Aydın tutuklandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ

Soruşturmayı yürüten savcılık, bir lokantada aşçılık yapan Mehmet Aydın hakkında ‘Nitelikli adam öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteğiyle Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. İddianamede, “Mehmet Aydın’ın tartıştığı eşini darp etmeye başlayarak, oturdukları apartmanın 3’üncü katındaki evlerinin penceresinden attığı, olayın tek görgü tanığı olan çiftin çocukları Hasan Aydın’ın sosyal hizmet uzmanıyla yapılan görüşmede babasının annesini bacağından tutarak attığını söylediği, bunu beden dili ve el hareketleri ile göstererek anlattığı” belirtildi.

Önümüzdeki günlerde yargılanacak olan Aydın, tutuklandığı mahkemede suçsuz olduğunu, eşinin pencereden kazayla düştüğünü söyledi.

SANIĞIN AĞABEYİ: KARDEŞİM SUÇSUZ

Annenin ölümü, babanın tutuklanması üzerine Gaziantep’in Nizip İlçesi’nden gelip, yeğenleri Hasan, 1.5 yaşındaki Ceren ve 5 yaşındaki Dilan’a bakan 47 yaşındaki Hüseyin Aydın ise, kardeşinin suçsuz olduğunu öne sürdü. Hüseyin Aydın, “Hasan yaşına göre zaten konuşamıyordu. Bu olay sonrası da dili tutulmuş değildir. El kol işaretleriyle babasını suçladığına da inanmıyoruz. Poliste çocuğu dövmüşler, ‘anneni baban mı öldürdü’ diye sorunca da çocuk korkudan ‘evet’ demiş. Yengem zaten sara hastasıydı. Olay günü ben de evdeydim. Kardeşim yanımızdaydı. Birden ses duyup odaya koştuk. Emine yoktu. Pencereden baktığımızda yerde kanlar içinde yatıyordu. Hemen hastaneye götürdük” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious