Annenin ağzından baba cinayeti

Annenin ağzından baba cinayeti.13266
  • Giriş : 26.11.2008 / 17:19:00

Tokat'ın kızı tarafından üzerine kızgın yağ döküldükten sonra sopayla öldürülen kişinin eşi, 4 çocuğuyla yerleştiği babasının evinde gazetecilere olayı anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tokat'ın Pazar ilçesinde kızı tarafından üzerine kızgın yağ döküldükten sonra sopayla öldürüldüğü iddia edilen kişinin eşi, böyle olmasını kendisinin de istemediğini, ama engel olamadığını söyledi.

Tokat'ın Pazar ilçesinde, kızı Özlem A. (19) tarafından üzerine kızgın yağ döküldükten sonra sopayla öldürüldüğü iddia edilen Muhittin A'nın (47) eşi Hanife A. olayın ardından 4 çocuğuyla yerleştiği babasının evinde gazetecilere olayı anlattı.

Böyle olmasını kendisinin de istemediğini ifade eden Hanife A, ''Ama engel olamadım. Devamlı tehdit ediyordu. Ben aileme bu konuda hiç açılamadım. Ama bardak taştı artık'' dedi.

Babasının evinde 15 gün önce 10 gün kaldığını, döndükten 5 gün sonra bu olayın yaşandığını anlatan Hanife A, şöyle konuştu:

''Boşanma davası açtım. Büyüklerimiz araya girdiler, (geri al, düzelir) dediler. Boşanma davasını açtığımı nereden duymuşsa duymuş. Çareyi ayrılmakta buldum. Ama ayrılınca huzura ermeyeceğimi biliyordum. Yine huzur vermezdi. Onun da vadesi böyleymiş.''

Olay günü eşinin eve sopayla geldiğini öne süren Hanife A, ''Oğlum Burak'ı öldürecekti. Nedenini anlayamadım'' dedi.

Kızının daha önceden böyle bir düşüncesi olup olmadığının sorulması üzerine Hanife A, ''Kızımın bu konuyla ilgili düşüncesi yoktu. Aniden oldu. Olay anında diğer çocuklarım yatmıştı. Ben de evdeydim. Engellemeye çalıştım. Ama beni odaya aldı. Şu an hiçbir şey düşünemiyorum'' diye konuştu.

İlçeye bağlı Üzümören beldesinde yaşayan ve sürekli sarhoş geldiği evde eşi ve çocuklarına kötü davranarak dövdüğü iddia edilen Muhittin A'nın (47) önceki gün akşam şiddet uyguladığı, bunun üzerine kızı Özlem A'nın babasının üzerine mutfakta bulunan kızgın yağı döktükten sonra başına vurarak öldürdüğü öne sürülmüştü. Ailenin 5 çocuğunun en büyüğü olduğu öğrenilen Özlem A, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*