Annenin düşen uçakta hayatını kaybeden kızına feryadı

Annenin düşen uçakta hayatını kaybeden kızına feryadı.9457
  • Giriş : 01.12.2007 / 00:38:00
  • Güncelleme : 30.11.2007 / 23:47:53

Düşen uçakta hayatını kaybeden Sibel Uysal'ın acılı annesi 'N'olur dağdan yaralı gel' feryat etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atlasjet'in Isparta'nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında düşen uçağında hayatını kaybedenler arasında bulunan 1.5 aylık Ceren bebeğin, anne ve anneannesiyle yolculuk yaptığı bildirildi.

Isparta'nın Eğirdir ilçesinde polis memuru olarak görev yapan Bülent Ceylan'ın eşi Melike Ceylan, uçağa 1.5 aylık bebeği Ceren ve annesi Ayşe Cantürk ile bindi. Bebeğin annesiyle birlikte yolculuk yaptığı için yolcu listesinde isminin bulunmadığı öğrenildi.

UÇAĞI GÖRMÜŞLER

Kazada ölenler arasında bulunan ve İstanbul Acıbadem Hastanesinde eczacı olduğu bildirilen Sibel Uysal'ın hafta sonu tatili için Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde yaşayan ailesini görmek üzere Isparta'ya geldiği belirtildi.

Sibel Uysal'ı karşılamak üzere annesi Meral ve babası Yusuf Uysal'ın dün geceden bu yana Süleyman Demirel Havalimanı'nda bekledikleri ve ailenin uçağın inişe geçtiği geçtiği sırada alçalmaya başladığını gördükleri belirtildi. Sabah saatlerinde kazanın olduğu Türbetepe'ye giden aile daha sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi acil servisi önüne geldi.

İstanbul'da Diş Hekimliği'nde öğrenim gören ve İstanbul'da ablası Sibel Uysal ile yaşayan Abdullah Uysal da, kazanın ardından, uçakta hayatını kaybeden yolcuların yakınları için kaldırılan THY uçağıyla Isparta'ya geldi.

Abdullah Uysal, acil servis önünde bekleyen anne ve babasıyla gözyaşları arasında kucaklaştı. Anne Meral Uysal, ''İçim yandı. Arızalı uçakla gönderdiler. Evimizin neşesi; n'olur dağdan yaralı gel''diye feryat etti.

Bu arada kazada hayatını kaybeden yolcu yakınlarının hastane önündeki bekleyişleri sürüyor. Hastane yönetimi acil servis önünde bekleyen acılı ailelere çay, kahve servisi yaptı.

Bu arada, kazada hayatını kaybeden kabin amiri Çağatay Şirin'in dayısı Vedat İncekara, Antalya Havalimanı'nda oluşturulan kriz masasına, kaza yerine gitmek için başvurdu. Vedat İncekara, Vali Yardımcısı Cevdet Ekmekçi, Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Tonbul, DHMİ Başmüdür Yardımcısı Selahattin Kunt tarafından temin edilen bir araçla Isparta'ya gönderildi. İncekara, yeğeni Çağatay Şirin'in 6-7 ay önce Atlasjet şirketinde kabin amiri olarak göreve başladığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious