Annenin evladına akılalmaz eziyeti

Annenin evladına akılalmaz eziyeti.22444
  • Giriş : 08.04.2008 / 14:29:00

İngiltere'de 31 yaşındaki bir kadın, oğlunu, 'birgün kendisini terketmemesi için' 5 yıl boyunca yürüyemediğine inandırarak tekerlekli sandalyede tuttuğu için 4 yıl hapse mahkum edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İngiliz basınında çıkan haberlere göre adı açıklanmayan bekar anne, 5 yıl boyunca oğlunu muayene eden doktorları da, çocuğun bebekliğinde geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle yürüyemediği yalanına inandırdı.

Oğlunun sürekli sara nöbetleri geçirdiğini öne sürerek doktorlardan ilaç alan kadının yalanı, oğluna yanlışlıkla aşırı dozda ilaç vermesiyle ortaya çıktı.

Eve gelen ilk yardım görevlileri, kadının çocuğa verdiği ilaçları saklamaya çalışmasından şüphelenince polise haber verdi ve olay ortaya çıktı.

Kadının kendisiyle görüşen psikoloğa, oğlunun bir gün büyüyüp evden ayrılmasını ve kendisini terketmesini istemediği için böyle bir yola başvurduğunu söylediği belirtiliyor.

Yetkililer, bugün 11 yaşında olan çocuğun sağlık durumunda kalıcı bir hasar oluşmadığını, ancak psikolojik durumunun düzelmesinin zaman alacağını söylüyor.

Çocuğuna eziyet etme suçlamasıyla yargıç önüne çıkartılan kadına, 4 yıl hapis cezasına çarptırılırken, ömür boyu çocuklarla bağlantılı işlerde çalışması da yasaklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious