Annesi bu kez paralarla kayboldu

Annesi bu kez paralarla kayboldu.11589
  • Giriş : 19.10.2008 / 00:45:00
  • Güncelleme : 18.10.2008 / 23:55:11

5 yaşında kendisini terk eden annesi ile buluşan Doğan Dişçi (19), annesinin, hastanede yatarken bir televizyon programı tarafından toplanan 8 bin YTL yardımı alarak kaçtığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'de nisan ayında üzerine tiner dökülerek yakıldıktan sonra kaldırıldığı hastanede, 5 yaşında kendisini terk eden annesi ile buluşan Doğan Dişçi (19), annesinin, hastanede yatarken bir televizyon programı tarafından toplanan 8 bin YTL yardımı alarak kaçtığını iddia etti.

Dişçi, Gaziantep ve Adana'da gördüğü tedavilerin ardından taburcu olduktan sonra kalmaya başladığı kuzeninin evinde yaptığı açıklamada, 14 yıl sonra kavuştuğu annesi Gülçin E'nin kendisi hastanede yatarken bir televizyon programı tarafından toplanan 8 bin YTL tutarındaki yardım paralarını alarak kaçtığını ileri sürdü.

Bakıma ve yardıma muhtaç olduğunu belirten Dişçi, kimsesi olmadığı için bakımını amcasının oğlu Necati Dişçi'nin üstlendiğini, ancak onun da maddi gücünün olmadığını söyledi.

Doğan Dişçi'nin bakımını üstlenen amcasının oğlu Necati Dişçi de kuzeninin, Gaziantep'teki tedavisi sürerken, kendi isteğiyle yeniden Mersin'e döndüğünü, fenalaşması ve burada yanık ünitesi bulunmaması üzerine Adana Numune Hastanesine getirildiğini ve buradan da taburcu olunca başka akrabası olmadığı yanına geldiğihi belirtti. Necati Dişçi, şunları söyledi:

''Kuzenime, taburcu olduktan sonra eşimle birlikte ben bakmaya başladım. Ancak, yemek ve tuvalet ihtiyacını kendi başına gideremediği için biz de çok zorlanıyoruz. Ayrıca benim evim kira ve ben de maddi sıkıntı yaşıyorum. Çamaşırları kirleniyor, fakat çamaşır makinemiz yok elde yıkıyoruz. Bu nedenle yetkililerden yardım bekliyoruz.''

Mersin'de 26 Nisanda, Yeni Pazar Mahallesi'nde sokak çocukları oldukları belirtilen 5 kişi tarafından tinerle yakılan Doğan Dişçi, Mersin Devlet Hastanesinde yanık ünitesi olmadığı için Adana'daki Çukurova Devlet Hastanesine, ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesine sevk edilmişti.

İlk tedavisi yapılan Dişçi, burada da yanık ünitesinin dolu olması nedeniyle gönderildiği Gaziantep'teki Cengiz Gökçek Devlet Hastanesinde tedavisi sürerken, kendi isteğiyle yeniden Mersin'e dönmüş, fenalaşması ve burada yanık ünitesi bulunmaması üzerine Adana Numune Hastanesine getirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*