Annesi kıydı; cenazeyi öğretmenleri kaldırdı

Annesi kıydı; cenazeyi öğretmenleri kaldırdı.11773
  • Giriş : 19.12.2008 / 18:15:00

Ankara Keçiören'de önceki gün gece iki çocuğunu öldürdükten sonra silahıyla intihar eden anne, çocuklarıyla birlikte toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara Keçiören'de önceki gün gece iki çocuğunu öldürdükten sonra silahıyla intihar eden anne, çocuklarıyla birlikte toprağa verildi. Baba E.G.'nin ayakta durmakta zorlandığı cenaze törenine, annesi tarafından katledilen 14 yaşındaki Ece Güngör'ün öğretmenleri de katıldı.

Çarşamba günü Subayevleri Sahil Sokak'ta oturan ve psikolojik tedavi gördüğü belirtilen Türkan Güngör, akşam saatlerinde evinde bağırarak taşkınlık yapmaya başladı. Eve gelen komşuları, Türkan Güngör'ü sakinleştirerek ayrıldılar. Ancak Türkan Güngör, gece saatlerinde kızları Ece Güngör (14) ile Duru Güngör'e (2) ilaç içirerek zehirledi.
Duru Güngör ilacın etkisiyle hayatını kaybetti. Ece Güngör ise ölmedi. Bunun üzerine anne Türkan Güngör, tüfekle kızını vurdu. Daha sonra aynı silahla başına ateş açarak intihar etti. Psikolojik sorunları bulunduğu belirtilen Türkan Güngör'ün, bir aydır eşinden ayrı yaşadığı öğrenildi.

Bugün Güngör ailesinin yakınları, cenazeleri toprağa vermek için Keçiören Adli Tıp'tan aldı. Bir inşaat firmasında şoförlük yapan Türkan Güngör'ün eşi E.G. ise cenazeler alınırken ayakta durmakta zorlandı. Cenazeler, toprağa verilmek üzere Karşıyaka Mezarlığı'na getirildi.

Olayın şokunu üzerlerinden atamadıkları gözlenen Güngör ailesinin fertleri sinir krizleri geçirdi. Zaman zaman ayakta durmakta zorlanan baba E.G. de cenaze namazını eşinin ve çocuklarının tabutlarının hemen arkasında durarak kıldı. Cenaze törenine olayda hayatını kaybeden İlköğretim 7'nci sınıfta okuyan Ece Güngör'ün öğretmenleri de geldi. Törende öğretmenleri Ece'nin en son çekildiği fotoğrafı taşıdı.

Ece Güngör'ün en son çarşamba günü okula geldiğini ifade eden öğretmenleri, "Ece çok sosyal bir çocuktu. Derslerinde başarılıydı. Arkadaşlarıyla arası çok iyiydi. Olaydan bir gün önce tek başına bir fotoğrafını çekmiştik. Ailesi, veli toplantılarına gelirdi. Çok üzgünüz, acımız büyük." diye konuştular.

Cenaze töreninde Türkan Güngör'ün kayınvalidesi, kayınpederi gözyaşlarını tutamadı. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Güngör ailesinin fertleri, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*