Annesine karaciğerinden parça verdi

  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakil Merkezi'ndeki bir nakille Adanalı Halise Ziya (51), oğlu Tuncay'ın (20) karaciğeriyle yeni bir hayata başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendisine 6 ay önce Adana SSK Hastanesi'nde hepatit B'ye bağlı karaciğer yetmezliği teşhisi konulduğunu belirten, 27 yıllık evli ve iki çocuk annesi Ziya, "İlaç tedavileri olumlu sonuç vermeyince doktorlarım organ nakli gerektiğini söyledi. Karaciğer nakli konusunda Ege Üniversitesi'nin başarılarını basından takip ediyorduk. Bunun üzerine nakil için İzmir'e geldik." dedi.

Nakil için gönüllü olan iki oğlunun da EÜ Tıp Fakültesi'nde tetkiklerinin yapıldığını anlatan Ziya, "İlk olarak oğlum Tuncay'a tahlil yapıldı. Herhangi bir problemle karşılaşılmayınca nakle karar verildi. Ona ne kadar teşekkür etsem az." diye konuştu.

Annesini sağlığına kavuşturduğu için çok mutlu olduğunu dile getiren, bilgisayar yazılım uzmanı ve Açıköğretim Fakültesi İşletme 1. sınıf öğrencisi Tuncay Ziya da, "Annem beni bu yaşa kadar getirdi. Bir dediğimi iki etmedi. Şimdi sıra bende. Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious