Annesine rüyasında şehit olduğunu gördüğünü söylemiş

  • Giriş : 02.08.2007 / 15:07:00

Jandarma Üstçavuş Fatih Çarman’ın babaevinde şehit haberi gelir gelmez büyük üzüntü yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tunceli’de şehit olan Jandarma Üstçavuş 25 yaşındaki Fatih Çarman’ın babaevinde şehit haberi gelir gelmez büyük üzüntü yaşandı. Anne Rukiye Çarman, “Oğlum operasyona çıkarken beni aradı, rüyasında şehit olduğunu gördüğünü söyledi. Benimle helalleşti. Sonra da şehit haberi geldi” dedi.

Tunceli’de yürütülen operasyonlar sırasında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan, Jandarma Üstçavuş Fatih Çarman’ın memleketi Konya’nın Doğanhisar İlçesi Deşdiğin Beldesi’ndeki evinde büyük üzüntü yaşanıyor. Henüz bekar olan oğlunu evlendirmek için kız baktığını söyleyen anne Rukiye Çarman, “Oğlum sürekli beni telefonla arıyordu. Sürekli bir mücadele içeresindeydi. Şehit olmadan beni aradı. Rüya görmüş. Rüyasını anlattı. ‘Rüyamda yeşilliklerle, bayraklarla uğraştım anne. Her an şehit olabilirim’ dedi. Benimle konuşurken operasyona çıkmışlardı. Sonra helalleştik. Son sözü ‘anneciğim seni seviyorum’ oldu. Ondan sonra telefonu kapattık. Oğlumu hainlere kurban verdim” dedi.

KARDEŞİ TEĞMEN

Şehit Jandarma üstçavuş Fatih Çarman’ın kardeşi Abdullah Çarman’ın Kara Harp Okulu’ndan bitirerek bu yıl teğmen olarak mezun olduğu öğrenildi. Emekli polis memuru baba Bayram Çarman ise acısını içine gömdüğünü belirtip, “Vatan sağolsun” dedi.

2000 yılında göreve başlayan ve ailesinin babası Bayram'ın adını verdiği şehit astsubay Fatih Çarman’ın cenazesi yarın cuma namazından sonra düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious