Annesini 8 yerinden bıçaklayarak öldürdü

Annesini 8 yerinden bıçaklayarak öldürdü.44556
  • Giriş : 31.01.2008 / 21:24:00
  • Güncelleme : 31.01.2008 / 22:22:32

Genç kız, sevgilisiyle birlikte, annesini evlilik yıldönümünde 8 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eskişehir'de, kadın doğum hastanesi müdür yardımcısı Niyami Özada'nın öğretmen eşi Zekiye Özada, evlilik yoldönümlerinde evinde bıçaklanarak öldürüldü.

Cinayeti, maktülün işitme engelli kızı ile kendisi gibi engelli olan sevgilisi ve erkek arkadaşıyla birlikte işlediği ortaya çıktı. Polis, cinayeti kimin işlediğini, zanlılardan birisinin ayakkabısının ucundaki kan izinden tespit ederek yakaladı.

Eskişehir, akşam saatlerinde korkunç bir cinayet olayına sahne oldu. Olay, Ertuğrulgazi Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, işitme engelli Esre Özada (17) bir süre önce ailesiyle aralarında tartışma yaşadı. Ailesiyle arası bozuk olan Esra Özada, kendisi gibi işitme engelli olan sevgilisi Gökhan Uysal (20) ve arkadaşı Faruk Furun (21) ile annesini öldürmeye karar verdi. Bunun üzerine bir plan yapan genç kız ve sevgilisi, babasının olmadığı, annesinin uyuduğu bir saatte evin önünde buluşmayı planladı. Sabah saatlerinde sevgilisinin Ertuğurulgazi Mahallesindeki evinin önüne gelen Uysal, genç kızın telefonuna mesaj gönderek, arkadaşı Furun ile aşağıda beklediklerini bildirdi. Aşağıya inerek kapıyı açan genç kız, sevgilisi ve erkek arkadaşını eve aldı. Genç kız, sevgilisi ve erkek arkadaşı, daha sonra yatak odasında uyumakta olan anne Zekiye Özada'yı 8 yerinden bıçaklayarak öldürdü.Cani sevgililer ve arkadaşı, olay yerinden ayrıldı. Zanlılardan Uysal, arkadaşı Furun ile Kurtuluş mahallesinde babasının kapıcı olarak çalıştığı apartmana giderek, cinayet sırasında giydikleri elbiseleri binanın çatı katına sakladı. Ardından, şehirden kaçmak için plan yapmaya başladılar. Bu sırada, valizini yanına alan genz kız da, öğleden sonra kadın doğum hastanesinde müdür yardımcısı olarak görev yapan babası Niyami Özada'nın yanına gitti. Bir süre burada kalan genç kız, babasına annesinin evde ölü vaziyette yattığını anlattı. Bunun üzerine baba Niyami Özada, hemen ev gitti ve korkunç manzara ile karılaştı. Bunun üzerine durum hemen polise bildirildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis, çalışma başlattı. Esra Özada'nın ifadesine başvuran polis, çelişkili ifadeleri üzerine genç kızın arkadaşları ile irtibata geçti. Polis, genç kızın birlikte olduğu arkadaşları bularak görüşürken, şüphelilerden Gökhan Uysal'ın ayakkabısının üzerinde kan izine rastladı. Bunun üzerine yapılan sorgulamada, zanlılar cinayeti birlikte işlediklerini itiraf etti.

Zanlıları gözaltına alarak ifadelerini almak üzere karakola götüren polis, olayla ilgili soruşturmayı çok yönlü olarak sürdürüyor.

Öte yandan, Reşatli Benli İlköğretim Okulunda öğretmen olan Zekiye Özada ve eşi Niyami Özda'ın bugün evlilik yıldönümleri olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious