Annesini öldürdü, kardeşini yaraladı

  • Giriş : 28.03.2008 / 10:24:00

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde bir genç, annesini sırtından 12 bıçak darbesiyle öldürdükten sonra, çığlıklar üzerine banyodan çıkan ablasını da 15 ayrı yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay sırasında kendisi de yaralanan şizofren hastası genç, taksiye binip gittiği hastanede polis tarafından gözaltına alındı. Daha önce Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde bir yıl yataklı tedavi gördüğü öğrenilen şizofren hastası gencin, önümüzdeki Pazartesi günü polis kontrolünde İstanbul Adli Tıp Kurumu'na götürülerek rapor alınmasının planlandığı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, Hamitler Mahallesi Hüsrev Sokak'ta ikamet eden şizofren hastası Sunay Yıldız (25), dışarıda sigara içtikten sonra eve geldiğinde annesi Elmas Yıldız'la (50) tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle mutfaktan aldığı bıçakla annesini sırt kısmından 12 bıçak darbesiyle yaralayan genç, çıkan gürültü üzerine banyodan çıkan ablası Sevcan Işık Yıldız'ın (27) bağırması üzerine onu da 15 yerinden bıçakladı. Olay sırasında parmağı kesilen zanlı genç, taksiye binerek daha önce ameliyat olduğu özel bir hastaneye gitti.

Bu sırada kanlar içinde kalan Sevcan Yıldız'ın camı kırarak komşulardan yardım istemesi üzerine olay polis ve 112 Acil Servisi'ne bildirildi. Olay yerine gelen polis, evin kapısını kırarak içeriye girdi. Yapılan kontrolde Elmas Yıldız'ın hayatını kaybettiği belirlenirken yaralı Sevcan Yıldız, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Polise ifade veren Sevcan Yıldız; "Banyo yapıyordum, annemin çığlık seslerini duyunca üzerime havlu alıp çıktığımda oturma odasında annemi kanlar içinde gördüm. Bağırmaya başlayınca kardeşim beni de bıçakladı" dedi.

Zanlının yakalanması için soruşturma başlatan polis, özel bir hastaneye yaralı bir kişinin geldiği ihbarı üzerine Sunay Yıldız'ı tedavi gördüğü sırada gözaltına aldı. Zanlı tedavisinin ardından Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Askerliğini komando olarak yaptığı öğrenilen anne katili Sunay Yıldız'ın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde bir yıl yataklı tedavi gördüğü öğrenildi. Polise ifade veren zanlı genç; "Ben deli değilim, sürekli beni dışlıyorlardı. Terasta sigara içip geldim, elimi, yüzümü yıkıyordum bana bağırdılar. Sürekli tartışıyorduk. Onlar ayrı ben ayrıyım, babam beni istemediği için hastanaye yatırdı, sonra telefon açtı, beni bıraktılar. Beni hep dışlıyorlardı, annemi ve kardeşimi bıçakladıktan sonra daha önce ameliyat olduğum hastaneye gtitim ve polisler beni yakaladı" dediği öğrenildi. Sunay Yıldız, tedavi gördüğü hastanede polis tarafından gözaltına alınırken, Cumhuriyet savcısı da soruşturma başlattı.

Acı haber üzerine çalıştığı fabrikadan izin alarak olay yerine gelen Mehmet Ali Yıldız, oğlunun uzun süredir psikolojik tedavi gördüğünü belirtti. Yıldız, oğlunun önümüzdeki Pazartesi günü polis nezaretinde İstanbul'a rapor almak için götürülmesi için Emek Polis Merkezi'ne müracaat ettiğini söyledi. Daha önceden de oğlunun annesini ve ablasını dövdüğünü anlatan Mehmet Ali Yıldız, "İlk defa bıçaklı saldırıda bulundu. İki gün önce görüştüğümüzde oldukça sakindi. Nasıl oldu, anlayamıyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious