Annesini uyurken 18 yerinden bıçakladı

Annesini uyurken 18 yerinden bıçakladı.5177
  • Giriş : 02.05.2008 / 10:47:00

Kız kardeşiyle nişanlısı engel olmaya çalıştı ama şizofreni genç durmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Annesini gece uyurken 18 bıçak darbesiyle ağır yaralayan 32 yaşındaki Renç Armağan Haktanır'ın şizofreni hastası olduğu öğrenildi..
İstanbul Kadıköy Kızıltoprak'ta önceki gece saat 00.45 sıralarında Renç Armağan Haktanır (32), belirlenemeyen bir nedenden dolayı öfkelendiği annesi Figen İskeçe'ye (49) uyurken saldırdı. Haktanır, yere düşen annesine vurmaya devam etti. Sese uyanan kız kardeşi Sevda Alemdaroğlu (28) ile Amerikalı nişanlısı Scott Maher (31), genç adama engel olmaya çalıştı. Ancak Alemdaroğlu da sol bacağına gelen bıçakla yaralandı. Eve sonradan gelen üvey baba Yılmaz Alemdaroğlu ise sinir krizleri geçirdi. Hastaneye kaldırılan anne İskeçe, daha sonra Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. İskeçe'nin vücudunda 18 bıçak darbesinin bulunduğu ve darp sonucunda akciğerinde kanama oluştuğu tespit edildi.

ÜVEY BABAYA SALDIRDI

Öte yandan, suç aleti bıçakla birlikte yakalanan zanlı Haktanır, hastanede sağlık kontrolünden geçirildi. Haktanır'ın 1997 yılında nişanlısı G.İ.'nin uyuşturucudan dolayı hayatını kaybetmesi üzerine bir süre gözaltında tutulduğu ortaya çıktı. Şizofreni hastası olduğu öğrenilen Haktanır'ın 2007 şubat ayında da üvey babasını bıçakladığı, şikâyetçi olunmaması üzerine serbest kaldığı ifade edildi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious