Annesinin parmağını kırdı hapse girdi

Annesinin parmağını kırdı hapse girdi.12413
  • Giriş : 29.06.2009 / 21:34:00

Samsun'da annesinin parmağını kırıp darp ederek para istediği iddiasıyla yargılanan şahıs, 'yaralama' suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Samsun 1. Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davada, Canik ilçesinin Yavuz Selim Mahallesi'nde annesi Nevin U. (50) ile kız kardeşi Asiye Ö.'yü (19) darp edip para istediği iddiasıyla hakkında cebir ve şiddet kullanarak gaspa teşebbüs ve yaralama suçundan dava açılan Hüseyin U.'nun (33) yargılanması sona erdi.

Anne Nevin U., oğlunun kendisinden para istediğini, ancak olay günü parası olmadığı için veremediğini söyleyerek, kendisinden şikayetçi olmadığını söyledi. Asiye Ö. ise ağabeyinin kendilerine sürekli zulüm yaptığını, ancak annesinden korkusuna şikayetçi olamadığını ifade etti. Mahkeme heyeti, gaspa teşebbüs suçu unsurları oluşmadığından Hüseyin U.'nun bu suçtan beraatına, ancak annesi Nevin U.'nun sol elinin parmağını kırdığı için yaralama suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Hüseyin U.'ya verilen hapis cezası ise hükmün açıklanmasına yer olmadığına karar verilerek ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*