Annesiyle karaciğerini paylaşacak

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi'nde yapılan bir ameliyatla anne kız aynı karaciğeri paylaşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

3 aydır hepatit B'ye bağlı karaciğer yetmezliği tedavisi gördüğünü belirten Zeynep Duran, "3 ay öncesine kadar hiç şikayetim yoktu. Son zamanlarda karnım şişmeye başladı. Bunun üzerine Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gittik. İlaç tedavilerinden cevap alınamayınca doktorlarımız, acilen organ nakli gerektiğini söyledi ve bizi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne gönderdi." dedi.

Kızıyla aynı karaciğeri paylaşacak olan 21 yıllık evli ve 4 çocuk annesi Türkan Duran ise "Kızımın rahatsızlığı aniden ortaya çıktı. Dicle Üniversitesi'nde yapılan incelemelerde iyileşmesi için organ nakli gerektiğini öğrendik. Doktorlarımızın önerisi üzerine Ege Üniversitesi'ne gelmeye karar verdik. Nakil için gönüllü oldum. Tetkiklerde herhangi bir terslik çıkmayınca nakle karar verildi." şeklinde konuştu.

Tek arzusunun kızının bir an önce iyileşmesi olduğunu belirten Duran, "Kızım ilkokul 3. sınıfa kadar okuyabilmişti. İyileşir iyileşmez eğitimine devam etmesini istiyorum. Umarım her şey yolunda gider ve kızım eski sağlığına bir an önce kavuşur." diye konuştu.

EÜ Tıp Fakültesi Organ Nakil Merkezi'ndeki ameliyat, Doç. Dr. Murat Kılıç, Doç. Dr. Murat Zeytunlu ve Plastik Cerrahi'den Prof. Dr. Mehmet Alper başkanlığındaki ekip tarafından yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious