Antakya Belediye Baskani Yeloglu, muhtarlara belediyenin 18 aylik icraatini anlatti

  • Giriş : 27.10.2005 / 00:00:00

HATAY - Belediye Meclis toplanti salonunda muhtarlarin sorunlarini dinleyen Antakya Belediye Baskani Mehmet Yeloglu, toplanti öncesinde belediyenin 18 aylik icraatini anlatti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Toplanti sirasinda muhtarlarla sorunlarini paylasan Yeloglu, kaçak yapilasma ile mücadelenin hiçbir yönetim döneminde bu denli genis çapli yapilamadiginin altini çizerek, "Bu mücadele sirasinda en büyük destekçilerimiz de siz degerli muhtarlarimiz oldu. Bakin bugün Antakya'da yesil alan, otopark gibi sorunlar yasaniyorsa bunlar gecekondu varligindandir. Antakya Belediyesi olarak gecekondu ile mücadele daha önce oldugu gibi bugünden sonra da en büyük hedefimiz olacaktir." dedi.

Toplu konutlarin planlandigindan daha önce bitirilecegini de ifade eden Baskan Yeloglu, "Bizler gecekondu sorunu dedigimizde alternatifini de bulduk. Gecekonduya hayir dedik ancak toplu konut insaatlarini da baslattik. Basta toplu konutlara talep az oldu. Ancak bugün çok talep geliyor. 2. etap ne zaman baslayacak diye soranlar var." diye konustu.

Konusmasinin bir bölümünde Adana örneginde oldugu gibi yeni Antakya projesinden söz eden Antakya Belediye Baskani Mehmet Yeloglu, Kisecik Köyü'ne kadar uzanan toplam 600 dönümlük bir arazinin 23 Kasim'da imar plani ihalesinin yapilacagini ve bu arazi üzerinde en kisa Yeni Antakya Projesi'ni hayata geçireceklerini söyledi.

Antakya'nin ciddi sorunlari arasinda yer alan Asi Nehri'ni de unutmayan Baskan Yeloglu, daha önce söz verdigi gibi nehirde sal gezintisi yapilacagini söyledi.

Bu proje için çalismalarinin hizla sürdügünü anlatan Yeloglu, Antakya Aritma Tesisi'nin 1 trilyon 200 milyar lira karsiliginda ihale edildigini ve çalismalarin bitimiyle birlikte Asi nehrine en geç 2007 yilinda temiz su birakilacagini kaydetti.

Nehirde temiz suyun akmasiyla birlikte sal gezintisi yapilacagini belirten Baskan Yeloglu, "Bu konuda verilmis sözüm var. Bu sözümü yerine getirecegim. 2007'de proje tamam." dedi.

Son günlerde Antakya'nin bazi yerlesim birimlerinde meydana gelen su kesintilerine iliskin bilgiler veren Belediye Baskani Mehmet Yeloglu, su kuyularinda meydana gelen su seviyesi düsüklügü ile son günlerde meydana gelen elektrik kesintilerinin buna sebep oldugunu anlatti. Kendisinin daha önce de "Su biçak sirtinda gidiyor" dedigini hatirlatan Baskan Yeloglu, "Bir takim çalismalarimiz var. Düzenledigimiz projeler Antakya'nin su sorununu en ez 25-30 yila kadar çözecek projelerdir." dedi.

Baskan yardimcilari ve sube müdürlerinin de tamaminin katildigi toplantida Baskan Yeloglu'nun konusmasinin ardindan 30 kadar mahalle muhtari sirayla söz alarak sorunlarini anlatti.

Bazi mahalle muhtarlari Baskan Yeloglu'na tesekkür ederken, bazi mahalle muhtarlari ise verilen sözlerin yerine getirilmedigi konusunda sikayetçi oldu. Antakya kent merkezinde yasanan seyyar satici, kaldirim isgal ve düzensizlik Yeloglu'na en çok sikayet edilen konular arasinda yer aldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious