Antakya'da bayıltan koşu

Antakya'da bayıltan koşu.35681
  • Giriş : 05.01.2008 / 18:34:00

Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da ilköğretim okulları ve liseler arasında düzenlenen birinci bölge atletizm koşusunda birçok öğrenci yarışın sonunda bayıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Acılar içinde kıvranan öğrenciler öğretmenler tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Birçok öğrenci de baygınlık geçirip kendilerini yerlere atınca ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Yarışın startının verildiği anda ise bir kız öğrenci rakipleri tarafından dirsek temasıyla yere yıkıldı. Yaralanan ve yarışın ortalarında bayılan öğrenciler ambulansa alındı.

Bütün kategorilerde yaklaşık 400 öğrencinin yarıştığı koşuda öğrencilerden Seda Demirkol, yarışmanın sonunda acılar içinde kıvranıp ağladı.

Demirkol'a sağlık görevleri müdahale ettiği. Hasta haliyle yarışmaya katılan Tahir Aslan ise koşuyu bitirmeden baygınlık geçirdi.

Ambulansa bindirilen Aslan'a sağlık görevlileri bronşit teşhisi koydu. İlk müdahalesi ambulansta yapılan Aslan, daha sonra hastaneye götürüldü.

Antakya'nın Odabaşı ve Ekinci beldeleri sınırları içinde başlayan yarış, Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi önünde son buldu. Küçük kızlar bin 200, küçük erkekler bin 500, yıldız kızlar 2 bin, yıldız erkekler 3 bin, genç kızlar 3 bin ve genç erkekler 5 bin metreyi koştu.

Yaklaşık 4 saat süren Antakya birinci bölge koşusunda dereceye giren öğrenciler İskenderun'da il birinciliği için koşmaya hak kazandı.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious