Antalya Belediye Başkanı CHP'den şikayetçi

Antalya Belediye Başkanı CHP'den şikayetçi.13225
  • Giriş : 13.04.2008 / 21:53:00

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Sadece yaptırmamak için yapmak istediğimiz bütün hizmetler yargıya taşındı'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türel, AK Parti Trabzon İl Başkanlığı AR-GE birimince yürütülen ''Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Eğitim Programı'' kapsamında Trabzon'da bir otelde düzenlenen ''Deneyim Paylaşımı'' dersinde yaptığı konuşmada, Antalya'da da AK Parti'nin seçim kazanmış olmasını ana muhalefet partisi mensuplarının ''hazmedemediklerini'' öne sürdü.

Antalya'da, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Antalyalı olması nedeniyle çok sert bir yerel muhalefetle karşı karşıya olduklarını ifade eden Türel, ''Bir şey yapmak istiyorsanız, yaptırmamak isteyen insanlar her zaman hazırdadır. Otobüslerde akıllı kart uygulamasından raylı sisteme kadar yaptığımız bütün hizmetler yargıya taşındı. Sadece yaptırmamak için yapmak istediğimiz bütün hizmetler yargıya taşındı'' dedi.

Antalya'da muhalefetin yerinde saydığını ve geriye gittiğini savunan Türel, ''Muhalefet, yatırımlarımızı her yöntemi denemek suretiyle engellemeye çalışıyor. 'Aman biz bunlara iş yaptırmayalım, Antalya'ya hizmet gelmesin. Vatandaş da ne olursa olsun' zihniyetine sahipler. Bunun örneklerini genel siyasetlerinde de her dönem görmek mümkün'' diye konuştu.

Türkiye'de AK Parti ile değişen iktidar-muhalefet ilişkisinin Osmanlı Dönemine kadar uzandığını belirten Türel, şunları kaydetti:

''İktidarlar iktidarda kalmak için 'vatandaşın canı çıkarsa çıksın, geçici rahatlık olsun, iktidarımı yürütmeme yeter' anlayışında, muhalefetler de 'aman ben iktidara iş yaptırmayayım, onu engelleyeyim, başarısız olsun ki sıra bana da gelsin' anlayışında olmuşlar. Türkiye'de bu anlayışı ilk kez AK Parti yıkmıştır. İlk defa bir parti, önceliğine, halkın memnuniyetini koymuştur, iktidarının sürekliliğini değil. Yerel Yönetimler Yasası gereği bazı belediyeler, son derece cesur bir adımla, halkın yararına olduğu için kapatılmıştır. İktidar partisi mensubu bir belediye başkanı olarak da bize en ufak bir ayrıcalık tanınmadığını söyleyebilirim. Tanınmaması da lazımdır. Bir iktidar işte böyle yapınca yüzde 47 oy alıyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious