Antalya Cup'da F.bahçe'de mücadele edecek

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Antalya'da 9-12 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Antalya Cup 2007'de Fenerbahçe de mücadele edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Antalyaspor Kulübü Başkanı Sedat Peker, Antalya Cup 2007 ile ilgili bilgi verdi. Sedat Peker, daha önce yapılan bir anlaşma gereği başka bir isimle yayınlanan turnuvanın bundan sonra Antalyaspor'un da içinde olduğu bir şekilde Antalya Cup ismiyle gerçekleştirileceğini söyledi.

Antalya'nın turizmin başkenti olduğunu belirten Peker, "Antalya'yı daha iyi şekilde nasıl tanıtabiliriz? Antalyaspor'un bundan kazanacak menfaatleri ne olur? diye yaptığımız araştırmalar sonunda böyle bir turnuvayı başlatmayı uygun gördük. 9-12 Ocak'ta düzenlenecek turnuvaya Fenerbahçe Spor Kulübü, Beyaz Rusya 1. Lig takımlarından Dinamo Minsk, Hollanda 1. Lig takımı ADO Den Haag ve Almanya 1. Lig takımlarından FC Energie Cottbus olarak 4 takım katılacak" dedi.

Turnuvanın birinci gününde Dinamo Minsk-Fenerbahçe, ikinci gün ADO Den Haag-FC Energie Cottbus, üçüncü gün kaybedenler arasında 3.'lük maçı, son gün ise kazananlar arasında şampiyonluk maçı yapılacağı açıklandı. Turnuvanın birincisine 75 bin dolar, kincisine ise 25 bin dolar para ödülü verilecek.

Bu arada, Antalya Cup 2007 kapsamında oynanacak olan maçların bilet fiyatlarının 10-15 YTL arasında olması tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious