Antalya Dünya'nın yeni Dubaisi!

Antalya Dünya'nın yeni Dubaisi!.20277
  • Giriş : 31.05.2009 / 13:13:00

The Observer, seyahat ekinde, Türkiye'nin en önemli turizm cazibe merkezlerinden Antalya'daki dönüşüme geniş yer ayırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İngiltere'de yayımlanan pazar gazetesi The Observer, seyahat ekinde, Türkiye'nin en önemli turizm cazibe merkezlerinden Antalya'daki dönüşüme geniş yer ayırdı ve Antalya'nın, dünyanın "yeni Dubaisi" durumuna geldiğini ve "milyonerler cenneti" görünümüne kavuştuğunu yazdı.
Türkiye kıyılarının daha önce ucuz paket tatillerle tanındığını belirten gazete, "Ancak geçen birkaç yılda yapılan süper lüks otellerle bu kıyılar bir milyonerler cennetine dönüştü. 6 yıldızlı, dev ve aynı zamanda da gösterişli oteller birbiri ardına açıldı" ifadesini kullandı.

Observer, okurları için bu otellerden örnekler de sıraladı ve bu oteller hakkında bilgi verdi.

"Adam and Eve" adlı oteli "dünyanın en çekici oteli" olarak niteleyen gazete, Rixos Premium Oteli'nin de Avrupa'nın ilk 7 yıldızlı oteli olduğunu yazdı. Haberde, Kremlin Palace, Marmara Antalya ve Hillside Su da süper lüks oteller arasında sayıldı.

Gazete, aynı ekte Mardan Palace Antalya Oteli'nin açılışına da geniş yer verdi. "Keyif Kubbesi'nin altına hoş geldiniz" başlığını kullanan gazete, 1 milyar sterlin harcanarak yaptırılan otelin açılışında, konukların da ihtişam karşısında gözlerine inanamadığını yazdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*