Antalya Körfezi'nde balina sürüsü

Antalya Körfezi'nde balina sürüsü.11968
  • Giriş : 15.09.2008 / 17:37:00

Antalya Körfezi'nde sabah saatlerinde görülen 6 balina balıkçıları şok etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya körfezinde sabah saatlerinde balık avlamaya çıkan balıkçıların karşısına çıkan 6 adet balina, balıkçıları şaşırttı. Bir süre balinaları izleyen balıkçılar, zaman zaman korkulu anlar yaşadılar. Balıkçılar,balinalarla geçirdikleri dakikaları da kameraya kaydedederek ölümsüzleştirdiler.

Antalya açıklarında sabah saatlerinde balık avlamaya çıkan balıkçı Şener Esel, Akdeniz açıklarında sabah saatlerinde takımlarımı kaldırdığımda karşısından büyük cisimlerin geldiğini gördüğünü belirterek "Teknenin motorunu stop ettirerek ne olduğunu anlamaya çalıştım. Üzerine doğru geldiler ve tekneni altından geçtiler. Sonradan balina olduğun anladım. 15 senedir Akdeniz körfezinde balıkçılık yaparım ilk defa balina gördüm" dedi.

Balinaların görüntülerini çeken balıkçı Hüseyin Tarkanbaştürk ise "bölgeye gittiğimde karşımda 6 tane balina gördüm. Bunlardan birisi diğerlerine göre daha küçüktü. Diğerlerinin boyları 15-16 metre civarındaydı. İlk başta ben yollarını şaşırdıklarını sanmıştım ve çok tedirgin oldu. Balinaları en son gördüğümüzde Kemer tarafına doğru gidiyorlardı."dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*