Antalya kül oldu

  • Giriş : 21.10.2006 / 00:00:00

Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde, strafor üreten fabrikada yangın çıktı. Güçlükle söndürülen yangına havadan ve karadan ekipler müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Organize Sanayi Bölgesi'nde Köksal Sarı'ya ait Kar-Sis adlı fabrikada çıkan yangına Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilbayır ve Düzlerçamı Belediyesi itfaiye ekipleri ile Orman Bölge Müdürlüğüne ait 2 arozöz ile 2 yangın söndürme helikopteri müdahale etti.

Çıkış sebebi tam belli olmayan yangının çevredeki iş yerlerine sıçramaması için itfaiye ve işçiler büyük çaba sarfetti.

Büyük paniğin yaşandığı yangın sırasında fabrika çalışanları yangını söndürmek için yoğun çaba harcarken, olayın şokunu üzerinden atamayan bazı işçiler de gözyaşlarını tutamadı.

Büyük tehlike atlattıklarını ifade eden işçiler, nasıl kurtulduklarına bir türlü inanamadıklarını söyledi.

Yangının çok ısa sürede bütün fabrikayı kapladığını anlatan Şengül Çelikal, ne olduğunu anlayamadığını, ilk anda müdahale için bir itfaiye aracının geldiğini, bununda yetersiz kaldığını söyledi.

10 bin metre karelik fabrikada küçük bir bölümde başlayan yangının bir anda tüm fabrikayı sardığı, makine ve malzemelerin tamamen yandığı olayda, zararın yaklaşık 10 milyon YTL olarak tahmin edildiği kaydedildi.

Yangına müdahale etmek isteyen işçilerden Ahmet Sarı isimli işçinin, elini cam kesmesi sonucu yaralandığı ve olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından tedavi edildiği, yangında yine hafif yaralanan işçilerden Cem Balaban'ında Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı belirtildi.

Yangın ilk çıktığı anda çalışanların büyük bir kısmının yemekte olduğu ve bundan dolayı, yangın'ın geç fark edildiği belirtildi.

İtfaiye ekipleri yangının elektrik kaçağından çıktığını tahmin ettiklerini söyledi. Jandarma ise yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious