Antalya Sanayi Sitesi'nde yangın paniği!

Antalya Sanayi Sitesi'nde yangın paniği!.9378
  • Giriş : 09.05.2009 / 17:07:00

Antalya'da Akdeniz Sanayi Sitesi'ndeki bir imalathanede çıkan ve paniğe yol açan yangına, Büyükşehir Belediye İtfaiyesi, çok sayıda araç ve ekiple müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Alınan bilgiye göre, Akdeniz Sanayi Sitesi 5004 Sokak'taki Sevay Kimya'da kaynak makinesinden sıçrayan kıvılcımın imalathanedeki üstüpü ve süngerlere sıçraması sonucu yangın çıktı. İş yeri çalışanları yangını söndüremeyince itfaiyeye haber verdiler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, yangına çok sayıda araç ve ekiple müdahale etti. Firma yetkililerin atölye içinde variller içinde 2 ton tinerin bulunduğunu belirtmeleri üzerine polis ekipleri sokakta bulunan araçları ve vatandaşları dışarı çıkararak sokak giriş ve çıkışını kapattı.

Kimyevi maddelerin tutuşması nedeniyle yoğun siyah dumanların çıktığı yangın güçlükle söndürülebildi. Yangında bir işçi de hafif yaralandı. İşçinin tedavisi olay yerindeki 112 ambülansının içinde yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangına çok sayıda ekiple müdahale ettiklerini ve alevleri başka bir yere sirayet etmeden yaklaşık 1,5 saat içerisinde kontrol altına aldıklarını bildirdi.

Pehlivan, itfaiye ekiplerinin aynı anda 4 farklı olaya müdahale etmek zorunda kaldıklarına da değinerek, ''Sanayi Sitesi'ndeki yangının yanı sıra bir evde de yangın çıktı. Korkuteli yolunda bir otomobil uçuruma yuvarlandı. Ayrıca jeoloji mühendisleri bir uçurumda mahsur kaldı. Bir saat içerisinde meydana gelen tüm olaylara ayrı ayrı ekip gönderdik'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*