Antalya Süper Lig'e adım attı, kentte bayram var

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Antalyaspor, sahasında karşılaştığı Türk Telekomspor'la 2-2 berabere kalarak Süper Lig'e adım attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Maç sonrası kutlamalara binlerce Antalyalı katıldı. Maç sonrası bir basın açıklaması yapan Antalyaspor'un Genel Direktörü Yılmaz Vural, İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'nde son maçta Türk Telekom ile 2-2 berabere kalarak Türkcell Süper Ligi'ne, 4 yıl aradan sonra yeniden çıktıklarını söyledi.
Ligdeki son Türk Telekom maçının çok stresli olacağını tahmin ettiklerini belirten Vural, son haftalarda Antalyaspor'un almış olduğu galibiyetlerin kendilerine ve futbolcularına umut verdiğini söyledi. Antalyaspor'un 40'ncı yılında Turkcel Süper Ligi'ne çıktığını belirten Vural, "Bize bu maçta beraberlik yetiyordu. Bunu da aldık." dedi. Bundan sonra sadece Türkiye'de değil, dünyada da Türk futbolunu temsil etmeyi hedeflediklerini belirten Vural, Süper Lig'de kalıcı olacağız." diyerek, Onursal Başkan Menderes Türel başta olmak üzere Başkan Sedat Peker ve yönetimine, taraftarlara, oyunculara ve teknik kadro ile tüm Antalyaspor camiasına teşekkür etti.

Şampiyonluk sevincinden dolayı adeta kaskatı kesildiğini ifade eden Vural, soyunma odasına gelerek sevincini futbolcular ile paylaştı. Sezonun ilk gününden beri Süper Lig'e çıkacaklarına inandıklarını belirten Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Antalyaspor Onursal Başkanı Menderes Türel ise bugüne kadar hiç kimsenin buna inanmadığını söyledi. Türel, "Antalya'ya, Antalyalı'ya herşey layık. Bugün yeniden Süper Lige çıktık. Çok emek verdik." diyerek herkese teşekkür etti. Türel daha sonra, ilk önce Antalyaspor oyuncularının soyunma odasına gelerek, oyuncuları tebrik etti, ardından da, Antalyaspor forması giyen eşi 6 aylık bebeğine sarılarak sevincini paylaştı. Maçtan sonra sahaya inen Antalyaspor taraftarları Sümer Ezgü'nün şarkılarıyla coştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious