Antalya Valiliği sahte imza için alarmda!

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Sahte imzayla tüzük değiştirip görev süresi uzatıldığı iddia edilen dernek yöneticileri hakkında soruşturma.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'in 8 Kasım 2006 tarihinde yapılan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Genel Kurulu ile ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.
ALTİD Genel Kurulu'nda 3'te 2 çoğunluğun sağlanmamasına rağmen tüzük değişikliği ile yöneticilerin görev sürelerinin 2 yıldan 3 yıla çıkarıldığı iddia ediliyor.

Bunun yanı sıra 200 üyesi bulunan derneğin kongresinde 110 üyenin imza attığı, 70 üyenin oy kullandığının tespit edildiği kaydedildi.

Kongre günü yurtdışında olan bazı üyelerin sahte imza ile kongreye katılmış gibi gösterildiğine ilişkin bulgulara rastlandığı da ileri sürüldü.

Kongreye katılan üyelerin onay vermesiyle görev süresi 3 yıla çıkan ALTİD Başkanı Müfit Kaptanoğlu'nun talebi üzerine yıllık 20 YTL olan aidat ücretleri de 50 YTL'ye çıkartılmıştı.

Şaibeli olduğu öne sürülen kongrenin ardından bazı üyeler, yeterli çoğunluğun sağlanmamasına rağmen tüzük değişikliği yapılmasını gerekçe göstererek Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'e şikayette bulundu.

Vali Yüksel'in de kongrede yaşanan olayların araştırılması için soruşturma başlattığı bildirildi. Bunun üzerine hareket geçen Alanya Emniyet Müdürlüğü, Dernek Başkanı Kaptanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri hakkında inceleme başlattı.

ALTİD Başkanı Kaptanoğlu ve yöneticiler ise "Tüzük tadilatında 3'te 2 çoğunluk sağlanmalıydı. Ancak, çoğunluk sağlanmadan tüzük tadilatı yapmışsınız. Bunu bilerek mi, yoksa bilmeyerek mi yaptınız." sorusunu "Bu kuralı bilmiyorduk" şeklinde cevap verdi.

Yöneticilerin ifadelerini alan Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü, kongreye ilişkin Vali Alaaddin Yüksel'e bilgi verecek. Dernek yöneticilerinin ifadelerin ardından kongrenin iptal edilip edilmeyeceğine karar verileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious