Antalya'da cephanelik gibi ev

Antalya'da cephanelik gibi ev .20916
  • Giriş : 12.11.2008 / 15:59:00

Antalya'da polis bir evde kimi tarihi değeri bulunan 22 tüfek ve tabanca geçirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda, bir evde kimi tarihi değeri bulunan 22 tüfek ve tabanca geçirildi. Olayla ilgili bir baba ve oğlu gözaltına alındı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, silah ticareti yapıldığına yönelik istihbarat üzerine, geniş çaplı soruşturma başlattı.

Polis ekipleri soruşturma sonucu, ruhsatsız silah bulundurduğu saptanan K.G'nin Ahatlı Mahallesi'ndeki evine baskın düzenledi. Evde yapılan aramada, özel bir vitrin yapılarak sergilenen çok sayıda eski ve yeni özel yapım ruhsatsız silah ele geçirildi. Silahların kiminin üzerinde Arap harfleriyle yazılar yer aldığı belirtildi.

Ele geçirilen silahlar arasında iki mavzer, toplu tabanca olarak nitelenen eski ve yeni özel yapım 14 adet Smith Wesson, dört av tüfeği, bir tüfek namlusu, 96 av tüfeği fişeği ve bir komando bıçağı bulunduğu kaydedildi.

Ekiplerin soruşturmayı derinleştirdiği, ele geçirilen tüfek ve tabancaların herhangi bir olayda kullanılıp kullanılmadığına yönelik balistik incelemenin Kriminal Polis Laboratuvarınca başlatıldığı öğrenildi.

Bazıları çok eski olan tabancaların antika değeri olup olmadığının da inceleneceği ifade edildi.

Olayla ilgili K.G'nin yanı sıra babası M.G. de gözaltına alınırken, soruşturmanın, ''6136 Sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na Muhalefet'' ile ''Toplu silah bulundurmak'' suçlamaları kapsamında devam ettiği bildirildi.

Zanlı baba ve oğulunun sorgusuna başlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*