Antalya'da çığırtkanlara 1 hafta ceza

Antalya'da çığırtkanlara 1 hafta ceza.23526
  • Giriş : 16.05.2008 / 12:13:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde çığırtkanlık yaptıkları tespit edilen 10 işyerine 1 hafta ticaretten men cezası verildi. Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, çığırtkanlık yapmamaları konusunda esnafları uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alanya Belediye Encümen Toplantısı, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıya encümen üyelerinin katıldığı toplantıda zabıta ve imar müdürlüklerinden sevk edilen tutanaklar incelendi. Toplantının gündemini çığırtkanlık yaparak turistlere zarar veren esnaflar oluşturdu. Encümende alınan kararla çığırtkanlık yaptıkları tespit edilen 10 işletmeye 1 hafta ticaretten men cezası verildi.

Toplantı sonrası açıklama Alanya Belediyesi Başkanı Hasan Sipahioğlu, tüm uyarılarına rağmen hala çığırtkanlık yapmayı alışkanlık haline getiren esnafların olduğunu söyledi. Esnafların çığırtkanlık yaparak hem kendilerine hem de ilçeye gelen misafirlere zarar verdiklerinin farkında olmadığının altını çizen Başkan Sipahioğlu, amaçlarının ceza vermek olmadığını belirtti. Kurallara uymayanlara ceza vermeye devam edeceklerini hatırlatan Sipahioğlu, birçok işletmeye ve vatandaşa kurallara uymadıkları için ceza verdiklerini kaydetti. Kentte yaşayan esnaf ve vatandaşların birtakım kurallara uymak durumunda olduklarını ifade eden Sipahioğlu, "Encümen olarak her hafta toplanıyoruz. Yapmış olduğumuz bütün uyarılara rağmen elimize bir sürü tutanaklar geliyor. Yeşil alanları bile tahrip eden esnaflarımız var. Bunların çok acı durum. Bu gibi durumlara sessiz kalmamız beklenemez. Aynı suçları işleyenlere gereken cezalar verilecektir." dedi.

Tarım Bakanlığı'nın ekmekle ilgili almış olduğu karar hakkında da bilgi veren Sipahioğlu, "Bakanlığın kararıyla 200 gram olan halk ekmeğini 300 grama çıkardık. 5 Haziran'a kadar 300 gramlık halk ekmeğini 40 kuruşa satmak için karar aldık. Bu tarihten sonra fiyat politikamızı yeniden gözden geçireceğiz. Bizler 300 gramlık ekmeğin katkı malzemesi ve pişirme yönünden zorluk yaratacağı düşüncesindeyiz. Ekmeğin 300 gram olmasıyla birlikte israfın artmasından endişe ediyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious