Antalya'da çok sayıda yangın çıktı

Antalya'da çok sayıda yangın çıktı.10737
  • Giriş : 25.06.2007 / 20:02:00

Antalya'nın merkez ve ilçelerinde çok sayıda yangın ve orman yangını çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hava sıcaklığının artması ve nem oranının azalması nedeniyle Antalya'nın merkez ve ilçelerinde çok sayıda yangın ve orman yangını çıktı.

Manavgat ilçesine bağlı Çolaklı beldesinde belediye çöplüğünde başlayarak ormanlık alana sıçrayan yangında, şu ana kadar 30 hektar ormanlık alan ile 150 hektar arazi zarar gördü; bir ev ve 3 ahır yandı. Çolaklı bölümü kontrol altına alınan yangın, rüzgarın yön değiştirmesi nedeniyle Evrenseki beldesine doğru yayılmaya başladı.

Çolaklı Belediye Başkanı Hasan Coşkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çöplükte başlayarak ormanlık alana sıçrayan yangının Çolaklı bölümünün kontrol altına alındığını ifade etti. Coşkun, bölgede yangın riski nedeniyle vatandaşların evlerinden tahliye edildiğini belirtti.

-VARSAK'TAKİ YANGIN-

Öte yandan, Antalya'nın Varsak beldesi Kirişçi köyü Kındıra mevkinde de ormanlık alanda yangın çıktı. Fethiye'den gelen bir helikopter ile Antalya'dan 3 helikopterin havadan müdahale ettiği yangın söndürme çalışmalarına çok sayıda arazöz, dozer ve yangın söndürme ekibi katılıyor. Yangının kontrol altına alınması çalışmaları sürdürülüyor.

-ANTALYA MERKEZİNDE YANGINLAR-

Antalya merkezinde Kırcami mahallesinde sazlık alanda başlayan yangın ise kısa sürede yayıldı. Yangında şu ana kadar 4 ev, bir otomobil ve çok sayıda sera zarar gördü.

Polis bölgede güvenlik önlemleri alırken, yangının bulunduğu bölgedeki evler boşaltıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye İtfaiyesi'nin müdahale ettiği yangını söndürmek üzere vatandaşlar da destek veriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious