Antalya'da denizde can pazarı

Antalya'da denizde can pazarı.14289
  • Giriş : 05.07.2009 / 15:17:00

Antalya'da 3'ü çocuk 6 kişinin gezinti amacıyla bindiği tekne, batma tehlikesi geçirdi. Teknedekiler, çevredeki balıkçı tekneleri tarafından kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Antalya'da kuyumculuk yapan Bülent Sürekli, eşi Zeliha, kızı Bilge, ablası Fazilet Kınalı ve onun çocukları Göksel ve Buse ile birlikte kendisine ait fiber tekneyle Antalya Limanı'ndaki balıkçı barınağından denize açıldı.

'Özkol' adlı 4.20 metre uzunluğundaki fiber tekneye, Sıçan Adası dönüşünde, rüzgarın etkisiyle oluşan dalgalar nedeniyle su dolmaya başladı. Batma tehlikesi geçiren teknede bulunanlar, çevrede bulunan 3 balıkçı teknesi tarafından kurtarıldı.

İçi su dolan tekne, henüz batmadan bir balıkçı teknesi tarafından marinaya çekildi.

Bülent Sürekli, AA muhabirine, tatile gelen ablası ve yeğenlerini hafta sonu gezdirmek amacıyla denize açıldıklarını söyledi.

Sıçan Adası'na kadar giderek döndüklerini belirten Sürekli, ''Antalya Limanı'na dönerken dalgalar tekneye vurmaya başladı ve fiberin içi su doldu. Suyu boşaltamayınca çok korktuk ve bağırarak yardım istedik. Tam tekne batmaya başlamıştı ki 3 tane balıkçı teknesi bize yardıma geldi'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*