Antalya'da fırtına uyarısı

Antalya'da fırtına uyarısı.10078
  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Antalya'da yarın öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, 24 Eylül pazar günü de yağışla birlikte fırtına beklendiğini açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya Bölgesel Tahmin Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, bölgenin alçak basınç merkeziyle, üst seviyelerdeki soğuk havanın etkisi altında bulunduğu belirtildi. Açıklamada, bu sistemin 22-24 Eylül tarihlerinde bölgeyi etkilemesinin beklendiği ve bu sistemin bölgenin tamamında yarın öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışa neden olacağı kaydedildi.

Açıklamada, yağışların 24 Eylül pazar günü de bölge genelinde yer yer etkili olacağı bildirildi. 24 Eylül Pazar günü etkili yağışlarla birlikte rüzgarın hızını artırmasının ve yağış anında kısa süreli fırtına (saatte 60-80 kilometre) şeklinde esmesinin beklendiğine dikkat çekildi.

DENİZCİLERE UYARI

Denizciler ve balıkçılar da uyarılarak, Bodrum-Anamur arasında fırtına beklendiği bildirildi. Pazar günü Bodrum-Anamur arasında yıldız ve kara yel, öğleden sonra kıble ve lodostan 3-4, açıklarda 5 kuvvetinde esmesi beklenen rüzgarın, yağışla birlikte hızını artırarak, yağış anında kıble ve lodostan 7 ile 8 kuvvetinde ve saatte 28 ile 40 deniz mili hızla esmesi bekleniyor.

Deniz hafif çalkantılı, açıklar orta dalgalı, dalga yüksekliği 1 ile 1,5, açıklarda 2 ile 3,5 metre dolayında olacak. Hava parçalı bulutlu, yer yer etkili olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Görüş uzaklığı 10 kilometre, yağış anında 3-5 kilometre dolayında olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious