Antalya'da her keseye uygun tatil imkanı var

Antalya'da her keseye uygun tatil imkanı var.20277
  • Giriş : 25.06.2008 / 11:14:00

Antalya'da herkesin gelir seviyesine göre tatil olanağı bulunuyor. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, ''Antalya'da günlük 40 YTL'ye de 40 bin YTL'ye de tatil olanakları mevcut'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şimşek, Antalya'da çok sayıda turistik belgeli otel, motel, pansiyon gibi konaklama yerleri bulunduğunu, yerli ve yabancı turistlerin önce beş yıldızlı otel ve tatil köylerini doldurduğunu söyledi.

Şimşek, şu anda Antalya yöresindeki lüks otellerin tamamına yakınının dolduğunu belirtti.

Antalya'da, beş yıldızlı otel ve tatil köylerinin yanı sıra, daha ekonomik tatil olanaklarının da bulunduğunu ifade eden Şimşek, "Antalya'da günlük 40 YTL'ye de 40 bin YTL'ye de tatil olanakları mevcut" dedi.

Antalya'da bir ve iki yıldızlı oteller ve pansiyonlarda 40 YTL'ye oda bulunabildiğine işaret eden Şimşek, "Antalya her gelir grubuna hitap ediyor. Antalya'da otellerin bünyesinde çok lüks villalar var. Bu villaların geceliği yüksek sezonda 40 bin YTL'ye kadar çıkabiliyor. Yüksek gelir grubundakiler bu villaları tercih ediyor. Bunun yanı sıra, günlük 40 YTL'ye de kalınabilecek bir, iki yıldızlı oteller ve pansiyonlar da var" dedi.

"Kimse çat kapı gelmesin"

Antalya'da yüksek sezonun başladığını da vurgulayan Şimşek, bu nedenle oda bulmada sıkıntılar yaşanabileceğini söyledi.

Şu anda Antalya'daki lüks otellerin ortalama doluluklarının yüzde 100'e yaklaştığını ifade eden Şimşek, tatilini Antalya'da geçirmek isteyenlere bir an rezervasyon yaptırmaları uyarısında bulundu.

Şimşek, "Tatili düşünenler bir ay öncesinden rezervasyonlarını tamamlamalıdır. Aksi takdirde ortada kalabilirler. Antalya'da yüksek sezon başladı, çat kapı gelenler oda bulamayabilir. Şu anda Antalya'daki lüks otellerin ortalama dolulukları yüzde yüzlere yaklaştı" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious