Antalya'da İbrahim Kutluay bombası

Antalya'da İbrahim Kutluay bombası.11706
  • Giriş : 25.05.2008 / 09:32:00

Antalya Büyükşehir Belediyespor, askerlik sorunu nedeniyle Fenerbahçe Ülker’den Yunanistan’ın PAOK takımına transfer olan milli basketbolcuyla prensip anlaşmasına vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Askerlik sorunu nedeniyle Fenerbahçe Ülker’den Yunanistan’ın PAOK takımına transfer olan milli basketbolcu İbrahim Kutluay, Antalya Büyükşehir Belediyespor yolunda. Kendisine hedef olarak 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nı seçen milli basketbolcunun Antalya Büyükşehir Belediyespor Genel Direktörü Doğan Hakyemez’le her konuda anlaştığı öğrenildi.

İzin alacaklar

Beko Basketbol Ligi’nde ilk sezonunu 48 puanla 6. sırada tamamlayan Antalya Büyükşehir Belediyespor’da genel direktör Doğan Hakyemez, İbrahim Kutluay ile görüştüğünü doğrulayarak, "İbrahim, temmuz ayının başlarında vatani görevini yapmak üzere kısa dönem askerlik yapacak. Askerlik öncesinde kendisi ile masaya oturmayı planlıyoruz" dedi.

Fenerbahçe ile anlaşmasının devam ettiği İbrahim Kutluay’ın kulübü ile bizzat görüşeceğini söyleyen Doğan Hakyemez, "Aziz Yıldırım ile konuşup bu transferi resmen bitirmek istiyorum. Çünkü, İbrahim Kutluay’ın gönlü Antalya Büyükşehir Belediyespor’da. Kendisinin bir hedefi var.

İmza askerlik sonrası

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda takım kaptanı olarak forma giydikten sonra sporculuk kariyerini noktalamak istiyor. Bizim de 2010 yılındaki hedefimiz belli. Bu takımı Avrupa’ya taşımak istiyoruz. İbrahim Kutluay da bu serüvende bizimle olmak istiyor" diye konuştu.

Doğan Hakyemez, Kutluay’ın imza töreninin askerlik sonrasına da sarkabileceğini sözlerine ekledi. Bu arada, Antalya Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Beko Ligi’nde ilk yılı olmasına rağmen Euro Basket Top 100 içerisinde 58. sırada yer alarak başarıya imza attı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious