Antalya'da ilginç hırsızlık olayı

Antalya'da ilginç hırsızlık olayı.9982
  • Giriş : 07.07.2009 / 15:24:00

Uyurken, koli bandıyla el, ayak ve ağzını bantlayıp evini soydular. İşte ayrıntılar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya'da bir finans şirketinde şef olarak çalışan 36 yaşındaki Ümit Demir, kimliği belirsiz hırsız ya da hırsızlar tarafından soyuldu. El, ayak ve ağzı koli bandıyla bağlı halde uyanan Demir, sürünerek balkona çıkarak inleyince, ilginç soygun ortaya çıktı.

İlginç hırsızlık, Bahçelievler Mahallesi 139 Sokak'taki Taşkent Apartmanı'nın 3'ncü katında meydana geldi.

Ailesini İzmir'e tatile gönderen Ümit Demir, akşam yatağına uzandı. İddiaya göre gece bilinmeyen bir saatte eve gelen kimliği belirsiz hırsız ya da hırsızlar, bir finans kurumunda şef olarak çalışan Demir'in el, ayak ve ağzını koli bandıyla bağladıktan sonra evde bulunan 1500 lirayı çaldı. Hırsızlar daha sonra kaçtı.

BALKONA KADAR SÜRÜNDÜ

Sabah saatlerinde kendine gelen Demir, balkon kapısına kadar sürünüp sesi çıktığı kadar inledi. Bu sırada olayın yaşandığı sokağa gelen özel bir kreşin servis şoförü Mehmet Aşçılar, inleme sesini duydu.

Sesin geldiği balkona bakan Aşçılar, Demir'in ağzı bantlı halde başını görünce polise haber verdi. Kapıyı kırıp daireye giren Aşçılar, Demir'i kurtardı. Kısa sürede olay yerine gelen Antalya Emniyeti Asayiş Şubesi'ne bağlı Gasp Bürosu ekipleri, evde incelemede bulundu.

Çalınan paranın şirketine ait olduğunu söyleyen Demir, "Ailem tatilde. Akşam eve gelip yattım, sabah uyandığımda her tarafım bantlıydı, hiçbirşey hatırlamıyorum" dedi. Polis, Demir'in sprey ile uyutulup soyulmuş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Gasp Bürosu ve Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri, hırsızlığın yaşandığı dairede inceleme yaptı. Ümit Demir ile birlikte Mehmet Aşçılar, ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şubesi'ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*