Antalya'da inşaat çöktü: 1 çocuk öldü

Antalya'da inşaat çöktü: 1 çocuk öldü.25819
  • Giriş : 08.11.2008 / 17:02:00

Antakya Belediyesinin sosyal tesis yapmayı planladığı alandaki hafriyat çalışmaları sırasında meydana gelen toprak kayması sonucu 1 çocuk öldü, 2 çocuk yaralı kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Antakya Belediyesince Havuzlar Mahallesi'nde düğün salonu ve taziye yeri olarak yapılması planlanan sosyal tesis inşaatı alanında, özel bir firmaya ait iş makineleriyle hafriyat çalışmalarına başlandı.

Çalışmalar sürerken, inşaatın yapılacağı alandan 10 metre yükseklikte olan, ihata duvarıyla kaplı bölüm, belirlenemeyen nedenle çöktü. Bu sırada, çöken bölümün üzerindeki yolda çalışmaları izleyen Yusuf Binkaya (8), Emir Bozkurt (9) ve Yusuf Kardoğan (7) toprak altında kaldı.

İhbar üzerine olay yerine gelen Sivil Savunma ve İtfaiye ekipleri, kurtarma çalışmalarına başladı. Toprak altından, Yusuf Binkaya ölü, Bozkurt ve Yusuf Kardoğan yaralı olarak çıkarıldı.

Yaralı çocuklar, Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı.

Bu arada, vatandaşların toprak altında 3 çocuğun daha bulunma ihtimalinden söz etmeleri üzerine arama ve kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*