Antalya'da İsralli turist coşkusu

Antalya'da İsralli turist coşkusu.15154
  • Giriş : 05.02.2009 / 20:16:00

Geçen ay Antalya'ya 3 bin 17 İsrailli turistin tatil amacıyla geldiğini belirterek, gelişlerin bu ay da aynı hızla sürdüğü açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Hayrettin Balcıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'ya geçen yıl 329 bin İsrailli turistin tatil amacıyla geldiğine dikkati çekerek, hem İsrail'deki charter uçakları hem de Türk uçak şirketlerinin İsrailli turistleri taşıdığını kaydetti. Bugüne kadar hiç bir sorun yaşanmadığını vurgulayan Balcıoğlu, geçen ay da İsrail'e 26 gidiş 26 geliş olmak üzere 52 uçak seferi düzenlendiğini bildirdi. Bu seferlerle ocak ayında Antalya'ya 3 bin 17 İsrailli turistin geldiğini vurgulayan Balcıoğlu, bu ay içinde de 27 gidiş, 27 geliş olmak üzere 64 sefer planlaması olduğunu söyledi.

İsrail'e uçuşların devam ettiğine işaret eden Balcıoğlu, bu sabah da Antalya'da tatil yapan 214 yolcunun Telaviv'e gittiğini, aynı uçakla 217 yolcunun Telaviv'den Antalya'ya geldiğini bildirdi.

-''İSRAİLLİ TURİST ANTALYA'DAN MEMNUN''-

İsrailli turistlerden bugüne kadar hiç bir sorun almadıklarını anlatan Balcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Tatile gelen İsrailliler Antalya'dan memnun. Antalya'ya gelip de Antalya'nın imkanlarından memnun olmamak mümkün mü? Geçen yıl 9 milyon yabancı turisti ağırladık. Tur operatörleri, seyahat acenteleri harıl harıl dolaşıyorlar. Tabii ki kış dönemlerinde yoğunluk az oluyor. İsraillilerden bugüne kadar hiç sorun olmadı, şikayet yok. Şubat ayında da İsrailli turistlerin gelişi artarak devam ediyor.''

-''EL AL'IN UÇUŞLARI 2006 YILINDAN BU YANA YOK''-

Hayrettin Balcıoğlu, İsrail'de bir gazetede ''İsrail hükümeti El Al Havayolları'nın Antalya'ya uçuşlarını durdurdu'' şeklinde bir haber yayınlandığına işaret ederek, haberin asılsız olduğunu söyledi. Balcıoğlu, ''Bu tür haberleri anlamakta ve algılamakta güçlük çekiyorum. İsrail havayolu şirketi El Al'ın Antalya seferlerini durdurduğu asılsız. El Al Havayolları'nın Eylül 2006'dan bu yana Antalya'ya uçuşları yok'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*