Antalya'da köpük partileri yasaklandı

Antalya'da köpük partileri yasaklandı.14089
  • Giriş : 10.08.2008 / 16:13:00

Antalya Valiliği, il genelinde köpük partilerini yasakladı. Yasağa gerekçe olarak bir otelde geçen ay düzenlenen köpük partisinde elektrik kaçağı nedeniyle 3 kişinin ölmesi, 2 kişinin de yaralanması gösterildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya'nın Kundu bölgesindeki 5 yıldızlı bir otelin helikopter pistinde 22 Temmuz akşamı düzenlenen köpük partisi sırasında köpük makinesindeki elektrik kaçağı nedeniyle İsrailli Nır Hakim ve Shay Hakim kardeşler ile animasyon görevlisi Fikret Şakacı'nın ölümü, cihaz sorumlusu Tuncay Duran ile Kazakistanlı Lanin Gorgi'nin ise ağır yaralanması üzerine Antalya Valiliği'nden yasak kararı geldi.

Valilikten 7 Ağustos'ta yayımlanan genelgede, yaşanacak ikinci bir üzücü olayın ardından turizm sektörünün zarar göreceği hatırlatıldı. Otel ve eğlence yerleri işletmecilerine imza karşılığı tebliğ edilen genelgede şu cümlelere yer verildi:

“Lara Kundu bölgesinde faaliyette bulunan Venezia Palace Otel'de köpük partisi adı altında yapılan uygulamada 22.07.2008 tarihinde 3 kişinin ölümü ve 2 kişinin de yaralanması olayı nedeni ile benzer olayların tekrarını engellemek, can ve mal güvenliğinin sağlanması esas, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca teknik yeterlilik, enerjilendirme sistemleri ve yatırımları itibari ile güvenlik durumları ve kazalara karşı alınacak önlemler bakımından genel ve teknik icra durumları denetlenerek işlemleri tamamlanıncaya kadar, köpük partisi adı altında yapılan eğlence ve uygulamaların Antalya Valiliği'nin 07.08.2008 tarih ve 2447 sayılı yazıları ile durdurulması tebliğ edilmiştir.”

Köpük partileri en sık Kemer gecelerinde düzenleniyordu. İlçede bulunan gece kulüplerinin haftada ortalama 2 kez, otellerin ise 1 kez düzenlediği partilere, özellikle Rus tatilciler büyük ilgi gösteriyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*