Antalya'da korkulu dakikalar!

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

Antalya merkezde 2 katlı bir tarihi binanın üst katında göçme meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya merkezde 2 katlı bir tarihi binanın üst katında göçük meydana geldi. Göçme nedeni ile polis evin etrafını şerit ile çevirerek güvenlik önlemi aldı. Çökme anında yoldan geçen bir vatandaş, "15 saniye daha geç kalsam bina benim üzerime göçecekti" dedi.
Antalya'nın Balbey Mahallesi 418 sokak 8 numaralı adreste bulunan 2 katlı tarihi binanın 2. katının bir kısmında göçük meydana geldi. Göçme nedeni ile herhangi bir yaralama ve can kaybının olmadığı belirtildi. Antalya'nın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan mahalledeki evin ikinci katının boş olduğu ve birinci katında birkaç iççinin kaldığı belirtildi. İkinci katı çöken ve her an çökme tehlikesi oluşturan tarihi evin Erol isminde bir vatandaşa ait olduğu belirtildi.

Çökmeden sonra olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı etrafta güvenlik önlemi alınmasını istedi. Daha sonra olay yerine gelen polisler, binanın etrafını güvenlik şeridi ile çevirerek binanın etrafında bulunan vatandaşları uzaklaştırdı.

Binanın sürekli tehlike oluşturduğunu belirten mahalleliler, olaydan sonra itfaiye ekiplerinin binayı yıkmak için geldiğini fakat anıtlar kurulunun izni olmadığı için yıkmadan geri gittiğini söyledi. Çökme anında binanın balkon kısmının altında kalan yoldan geçmekte olan vatandaş ise, olayın şokunu üzerinden atamadığını söyledi. "15 saniye daha geç kalsam benim üzerime göçecekti." diyen Coşkun Apalak isimli vatandaş "Çocuğumla birlikte geliyordum. Tam binanın altından geçtim. Tam o sırada arkama parçalar düşmeye başladı. Ne olduğunu anlamadım ve arkama dönüp baktığımda binanın ikinci katının bir kısmının göçtüğünü fark ettim. Allahtan 15 saniye erken geçmişim yoksa benim başıma göçecekti." dedi.

Olaydan sonra binayı yıkmak için Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin geldiğini anlatan Apalak, "İtfaiyenin burayı yıkması için Anıtlar Kurulunun izin vermesi gerekiyormuş. Ondan dolayı binayı yıkmadan gittiler." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious