Antalya'da KYK Öğrenci Yurdu Müdürü görevden alındı

Antalya'da KYK Öğrenci Yurdu Müdürü görevden alındı.24881
  • Giriş : 10.04.2008 / 01:42:00
  • Güncelleme : 11.04.2008 / 13:35:10

Antalya Valiliğince, Akdeniz Öğrenci Yurdu Müdürü Ramazan Tatlı görevden alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya Valiliğince, Akdeniz Öğrenci Yurdu Müdürü Ramazan Tatlı görevden alındı ve yerine Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünden Ali Kurt, soruşturma süresince geçici olarak atandı.

Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Akdeniz Üniversitesi yerleşkesindeki Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Akdeniz Öğrenci Yurdu ile yerleşke içerisinde 4 ve 6 Nisan tarihlerinde meydana gelen olayların ardından durum ve gelişmelerin dikkatle takibinin sürdürüldüğü belirtildi.

Olayların tekrar yaşanmaması için gereken tüm tertip ve tedbirlerin uygulamaya konulduğu, Akdeniz Üniversitesinde huzur ve güvenli akademik ortamın yeniden sağlandığı vurgulanan açıklamada, öğrencileri yönelik ''Sevgili geçlerimiz, sizler ailelerinizin devletimize emanetisiniz. Sizlere karşı olan görev ve sorumluluklarımızı biliyoruz. Devletimize ve kendinize güvenin. Akdeniz Üniversitesinde ve öğrenci yurdunda öğreniminize huzur içinde devam ediniz'' denildi.

-ÖĞRENCİ YURDUNDA YENİ GÖREVLENDİRME-

Valilik açıklamasında, Akdeniz Öğrenci Yurdunda yeni yönetici görevlendirmesi yapıldığı belirtilerek, şöyle denildi:

''Yurtta olay çıkaran öğrenciler, cezai işlemler uygulamaya konularak, yurttan uzaklaştırıldılar. Olaylarda ihmali görülenler ile idari iş ve işlemlere ilişkin çok sayıda kurum müfettişi inceleme ve soruşturmalarına devam etmektedir. Gerek üniversitemizin içerisinde ve gerekse öğrenci yurdunda kalan gençlerimizin bundan böyle gerekçesi ne olursa olsun, öğrenimlerini sekteye uğratacak tedirgin edecek, korku ve telaşlarına neden olabilecek hiçbir tutum ve davranış ile duruma kesinlikle imkan ve tekerrüre de asla izin verilmeyecektir.''

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş şartlarını, ödenen bedelleri ve al bayrağın ilelebet dalgalandırılması felsefesini akıllarında ve yürüklerinde taşıyan, olaylara karışmayarak sağduyularını sorumluluk içerisinde hakim kılan gençlerin bu davranışlarının her türlü takdirin üzerinde olduğu ifade edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

''Ülkemizin değişik yörelerinden gelen anne ve babaları tarafından devletimize emanet edilen gençlerimizin korunması ve kollanmasında görev ve sorumlulukları olan ilgili kurum ve kuruluşların bundan sonra hassasiyetlerini daha da artırmaları gerekmektedir. Gelişmelerden tedirginlik duyarak yurttan ayrılan tüm gençlerimizin devletine inanarak ve güvenerek öğrenci yurduna dönmesi ve öğrenimlerini huzur içerisinde devam etmelerini istiyoruz.''

Açıklamada, ''olaylar sırasında silah kullanan, olayları tahrik ve teşvik ettiği tespit edilen'' ve gıyabi tutuklama kararıyla aranan Ömer U. ile Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Ahmet B'nin yakalanması için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü de bildirildi. Açıklamanın sonunda, ''Gençlerin birbirine şiddetle saldırarak kutuplaşmalarının yaratılması suretiyle Akdeniz Üniversitesinde başlayarak, Antalya'nın genel yaşamında kaos yaratılmasını amaçlayan hiçbir tutum, davranış ve duruma, gerekçesi ne olursa olsun, asla izin verilmeyecektir'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious