Antalya'da örgüt çökertildi

Antalya'da örgüt çökertildi.10677
  • Giriş : 24.02.2009 / 19:29:00

Antalya'nın Kumluca ilçesinde tehditle çek senet tahsilatçılığı yaptığı iddia edilen suç örgütü üyesi 35 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ile Kumluca ilçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin istihbarat çalışması sonucu, suç örgütü oluşturularak ilçede çok sayıda vatandaş ile esnaftan tehditle çek senet tahsilatı yapıldığı tespit edildi.

Teknik ve fiziki takibin ardından suç örgütünün üyesi olduğu öne sürülen zanlıların yakalanması için ilçe merkezi ve çevresinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda suç örgütün kuran ve üyesi oldukları iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı.

Yakalanan zanlıların üzerlerinde, ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda sayısı henüz açıklanmayan ruhsatsız av tüfeği, tabanca, zorla imzalattırılan çek ve senetlerin ele geçirildiği öğrenildi. Suç örgütünün Kumluca'da bir süredir faaliyet gösterdiği tespit edilirken, gözaltındaki bazı zanlıların sabıkalarının bulunduğu kaydedildi.

Öte yandan zanlılar arasında jandarma tarafından 2004 ve 2005 yıllarında düzenlenen ''Bataklık-1'' ve ''Bataklık-2'' adlı suç örgütü operasyonlarda yakalanan kişilerin bu kişilerle bağlantısı olanların yer aldığı ileri sürüldü.

Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*