Antalya'da otelleri Rus turistle doldurdu

  • Giriş : 06.06.2007 / 10:44:00

Şimşek, Antalya’daki otellerin Haziran ayında da dolduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, Antalya’daki otellerin Haziran ayında da dolduğunu bildirdi.
POYD Başkanı Volkan Şimşek, geçen ayın ikinci yarısından itibaren Antalya’daki otellerin dolmaya başladığını hatırlatarak, doluluğun bu ayın ilk haftasında da sürdüğünü belirtti.
"Haziran ayında da otellerin doluluğu sürüyor" diyen Şimşek, bu yıl Rus turist sayısında önemli artışlar gerçekleştiğini söyledi. Rus turistlerin Kemer bölgesindeki otelleri tamamen doldurduğuna işaret eden Şimşek, Rus turistlerin özellikle Kemer bölgesinde tatil yapmak istediklerini kaydetti. Şimşek, şunları söyledi:
"Rus turistler Kemer ve Belek, Avrupalı turistler Side ve Alanya yöresinde tatil yapmayı tercih ediyor. Rus turistler Kemer’i yaz aylarında ihya ediyor, ancak yıl boyunca Rus turist gelmiyor. Bu nedenle Kemer yöresindeki otellerin hemen hemen tamamı kış aylarında kapanmak zorunda kalıyor. Avrupalı turist ise Rus turistin olduğu bölgeye gitmek istemiyor. Avrupalı turistler kış aylarında Kemer yöresindeki oteller boş olmasına rağmen buraya gitmiyorlar. Kış aylarında tatile gelen Avrupalı yaşlı turist bile artık bu bölgelere gelmiyor. Bunun sonucu olarak da Kemer yöresindeki oteller yaz aylarında doluyor ama kış aylarında da kapanmak zorunda kalıyorlar."

"TÜRK TURİZMCİSİ ATILGANDIR"
Avrupalı turistte son yıllarda artış olmaması nedeniyle otellerini dolduramayan Türk turizmcinin yeni pazarlar aradığını vurgulayan Şimşek, şöyle devam etti:
"Türk turizmcisi atılgandır. Türk turizmcisi Avrupa’da, Rusya’da, Türk Cumhuriyetleri’nde, Orta Doğu’da, Balkanlar’da çalışmalarını sürdürüyor.
Turizmci artık Hindistan, Pakistan ve Uzak Doğu’dan da turist getirmek için çalışıyor. Fazla olan yatak kapasitesini doldurmak için dünyanın her köşesinde çalışma yapıyor." Şimşek, İran’dan gelen turist sayısında da önemli artış olduğunu vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious