Antalya'da oyuncak kütüphanesi açıldı

Antalya'da oyuncak kütüphanesi açıldı  .19787
  • Giriş : 07.03.2008 / 12:46:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı tarafından, çocukların oyuncaklardan yararlanabilmeleri için Oyuncak Kütüphanesi açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel, oğlu Akant ile geldiği kütüphanenin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Karşıyaka Mahallesi'ndeki Antalya Sanat ve Meslek Edinme Kursları (ASMEK) binasında hizmete giren Oyuncak Kütüphanesi'nden sadece çocukların yararlanacağını bildirdi. Kütüphaneye velisiyle gelen 3 yaş üzeri tüm çocukların, üye olduktan sonra kütüphaneden aldıkları oyuncakları evlerine götürebileceklerini kaydeden Türel, çocuklar, yaklaşık 10 ila 15 gün içerisinde oyuncaklarını kütüphaneye geri getirerek, başka bir oyuncakla değiştirilebileceğini söyledi.

Çocuklara kütüphane alışkanlığı edindirmek istediklerini ifade eden Türel, ''çocuklar kütüphanede hem hoş vakit geçirecekler hem de kütüphane alışkanlığı edinecekler. Velisiyle birlikte gelen tüm çocuklar, kütüphaneye ücret ödemeden üye olduktan sonra oyuncaklardan yararlanabilecekler'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious