Antalya'da pitbull dehşeti

  • Giriş : 09.10.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Kaş ilçesinde 7 yaşındaki kız çocuğu, pitbull cinsi köpeğin saldırısı sonucu ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başından aldığı ısırıklarla kafatası parçalanan Adile Erdem, Kaş Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Erdem'in tedavisinin yoğun bakım ünitesinde sürdüğü öğrenildi.

Kaş Kaymakamı Hikmet Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü duyduklarını, köpeği tasmasız biçimde tutan işyeri sahibi hakkında savcılığın soruşturma başlattığını kaydetti.

Köpeğin de saldırının ardından Kaş Belediyesi'ne ait bakımevine gönderildiğini belirten Aydın, bugün kaymakamlıkta yapılan bir toplantıyla, tasmasız durumda sokakta bulunan tüm köpeklerin toplatılması kararı alındığını bildirdi.

Aydın, ''Bundan sonra sokakta sahipli de olsa sahipsiz de olsa tüm başıboş durumda bırakılan köpekler bakımevine gönderilecek. Köpeğini bakımevinden geri almak isteyenler ceza ödeyecek. Sahibi olmayanlar da bakımevinde barındırılacak'' dedi. Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer de, köpeğin belediye veterineri tarafından sağlık kontrolünden geçirildiğini, ancak herhangi bir hastalığa rastlanmadığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious