Antalya'da sığınma evine karşı dilekçe

Antalya'da sığınma evine karşı dilekçe.11323
  • Giriş : 25.04.2009 / 18:47:00

Antalya'nın Yükseliş Mahallesi sakinleri, yapımına başlanan kadın sığınmaevine tepki göstererek valiliğe dilekçe verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İçişleri Bakanlığının 8 ilde başlattığı proje kapsamında BM ile AB'nin maddi ve teknik katkısıyla Antalya'da yapımına başlanılan kadın sığınmaevine Yükseliş Mahallesi'nde yaşayan bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

Mahalle muhtarı Memduh Aydıncan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 bin 500 metrekarelik alanda inşaat çalışmalarına başlanan sığınmaevinin çevresinde apartmanların bulunduğunu, tepki gösteren apartman ve mahalle sakinleri adına valiliğe çok sayıda vatandaşın imzasıyla dilekçe verdiklerini söyledi.

Kadın sığınmaevi yapılmasına karşı olmadığını ancak vatandaşların kendi mahallelerinde sığınmaevi yapılmaması talebiyle imzaladıkları dilekçeyi valiliğe ilettiğini kaydeden Aydıncan, ''Yapılacak sığınmaevinin dört bir tarafı apartman. Mahalleliler ileride çeşitli sorunların çıkacağı endişesini taşıyor. Kadın sığınmaevi şehir dışında yapılabilir'' dedi.

Aydıncan, dilekçede, sığınmaevinin mahallede yapılmasını istemeyen yaklaşık 500 kişinin imzasının bulunduğunu söyledi.

Sığınmaevi projesinde yer alan bazı kadın derneklerinin üyeleri de verilen dilekçe ve basın organlarına yapılan açıklamalarla, güvenlik nedeniyle gizli kalması gereken kadın sığınmaevinin deşifre edildiğini öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*