Antalya'da TIR dehşeti: 2 ölü, 13 yaralı

Antalya'da TIR dehşeti: 2 ölü, 13 yaralı.12386
  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Antalya'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybederken, 13 kişi de yaralandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Antalya'nın girişinde bulunan cezaevi kavşağındaki kazası şu şekilde meydana geldi; sabaha karşı saat 06:00 sularında Burdur istikametinden gelen Recep Karagözoğlu yönetimindeki 78 AF 249 plakalı demir yüklü TIR, Antalya Bulvarı Cezaevi kavşağında, Mehmet Çıray'ın kullandığı 07 C 0946 plakalı Aşur Aksu Devlet Hastanesi servis minibüsüne çarparak sürüklemeye başladı. Daha sonra servis minibüsünün yanında seyir halinde olan Murat Odabaşı'nın kullandığı 07 VU 404 plakalı ve sürücüsü henüz belirlenemeyen 07 YCT 29 plakalı servis minibüslerini de çarpan TIR, 3 araca çarptıktan sonra kavşak ortasında bulunan refüje çıkarak güçlükle durabildi.

Kazada, hastane servisinin şoförü, Mehmet Çıray ile yine aynı serviste bulunan hastane personeli Filiz Erdoğan olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan 13 kişiden durumu ağır olanlardan 3'ü Akdeniz Üniversitesi Hastanesine, diğer yaralılar ise Antalya Devlet Hastanesi ile Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kimlikleri belirlenen yaralıların isimleri şöyle: Nurcan Güneş (42), Hatice Erçetin (36), Şefika Ataseven (40), Pınar Öktem (25), Durkadın Çetin (36), Kısmet Kasap ile Mustafa Özdemir (42), Kazım Kaplan (37) ve Hatice Yıldız ve Aynur Karabakır ile Uğurcan Çetin.

Yaralılar Akdeniz Üniversitesi, Antalya Devlet Hastanesi ve Atatürk Devlet hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan 2 kişinin ise kimliklerinin belirlenemediği bildirildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, TIR şoförü Karagözoğlu ile kazadan yara almadan kurtulan servis şoförlerinden Murat Odabaşı gözaltına alınarak, Fatih Polis Merkezine götürüldü. Kaza nedeni ile kavşak 2 saat trafiğe kapalı kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious