Antalya'da yağış uyarısı

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Antalya bu geceden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Havalimanı Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bu geceden itibaren başlayacak yağışlı hava, yarın ve 3 Şubat cumartesi günü etkili olacak. Yağışlar, sahil kesiminde sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.

Halen güney yönlerden orta kuvvette esmekte olan rüzgar, yarın öğle saatlerinde Muğla'da kuzey yönlere dönerek, aynı gün akşam saatlerinden itibaren hızını artıracak. Rüzgarın hızı saatte 45-55 kilometre ve hamlesinde 65-75 kilometreye ulaşacak ve 3 Şubat cumartesi günü boyunca etkili olacak.

Rüzgar, Antalya Körfezinde sabah saatlerinden itibaren kuzey yönlere dönerek öğle saatleri süresince saatte 35-45 kilometre ve hamlesinde 55-60 kilometre hızla fırtınamsı rüzgar şeklinde esecek.

-DENİZLERDE DURUM-

Açıklamaya göre, Bodrum-Fethiye arasında, yarın akşam saatlerinden itibaren fırtına başlayacak ve 3 Şubat cumartesi gün sonuna kadar devam edecek.

Antalya Körfezindeki fırtınamsı rüzgar ise 3 Şubat günü öğle saatlerinde görülecek. Bu sürede rüzgar, yıldız ve karayelden Bodrum-Fethiye arasında 6-7, yer yer 8 kuvvetinde ve saatte 27-33, yer yer 40 deniz mili hızla esecek.

Hava parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar yer yer etkili ve sürekli olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious