Antalya'da yağmur Burdur'da kar

Antalya'da yağmur Burdur'da kar.11672
  • Giriş : 29.01.2009 / 08:12:00

Antalya-Korkuteli yolu, yağış sonucu oluşan sel suları ve devrilen ağaçlar nedeniyle ulaşıma kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AA muhabirin aldığı bilgiye göre, Antalya ve çevresinde etkili olan fırtına ve yoğun yağış, Antalya-Korkuteli yolunun tamamen kapanmasına neden oldu. Yolun sel sularının altında kaldığı, fırtına nedeniyle ağaçların yola devrilerek sürüklendiği bildirildi.

Antalya ve Korkuteli yönünden gelen araçlar geri dönerken, bazı sürücülerin bölgedeki benzin istasyonlarında beklediği görüldü.

Antalya-Korkuteli yolunda Termesos, Çağlık ve Tahtalıbeli mevkilerinde ağaçların devrildiği, sel sularıyla kapanan yola sadece iş makineleri ve belediye araçlarının girebildiği öğrenildi.

Yoldan geri dönen ve Kepez bölgesindeki bir benzin istasyonunda bekleyen sürücülerden Gürhan Beköz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yoldaki 10 kilometrelik alanın sel sularıyla kaplandığını, devrilen ağaçların yolda sürüklendiğini ve güçlükle Antalya'ya dönebildiklerini söyledi.

Polis ve karayolları yetkilileri, Antalya-Korkuteli yolunda mahsur kalan sürücü bulunmadığını bildirdi.

BURDUR'DA DA YOĞUN KAR YAĞIŞI

Antalya-Burdur ile Burdur-Afyonkarahisar karayolunda da kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Burdur'un Tefenni ile Çavdır ilçeleri ile Çomakbeli beldesi ve Yeşilova ilçe yollarının ulaşıma kapandığı, karayolları ekiplerinin bu güzergahlarda yol açma ve küreme çalışması yaptığı öğrenildi.

Antalya-Burdur arasındaki Bucak-Kurna ve Çeltikçi mevkilerinde de yoğun kar yağışının başladığı, yolda yer yer kapanma meydana geldiği bildirildi.

Karayolları yetkilileri, Burdur-Antalya ve Burdur-Afyonkarahisar yollarındaki bazı sürücülerin cep telefonuyla kendilerini arayarak karlı yollarda mahsur kaldıkları ihbarında bulunduklarını, bu bölgelerde ekiplerin çalışma yürüttüğünü kaydetti.

Öte yandan, Burdur kent merkezinde başlayan kar yağışı nedeniyle elektrik kesintileri yaşanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*