Antalya'daki yangın kısmen kontrol altında

Antalya'daki yangın kısmen kontrol altında.11517
  • Giriş : 03.08.2008 / 14:54:00

Antalya Valisi, Manavgat ve Serik ilçelerine bağlı köyleri etkileyen yangının, orman teşkilatının yoğun çalışmalarıyla genel itibarıyla kontrol altına alındığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya'nın Manavgat ve Serik ilçelerine bağlı köyleri etkileyen yangının, orman teşkilatının cansiparane çalışmalarıyla genel itibarıyla kontrol altına alınmak suretiyle devam ettiğini bildirdi.

Vali Yüksel, Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğünde yetkililerden yangınla ilgili bilgi aldı.

Yüksel, daha sonra düzenlenen basın toplantısında, yangının 31 Temmuzda saat 12.30'da Manavgat'ın Karabük köyünde başladığını ifade etti.

Yangını söndürmek üzere orman teşkilatının cansiparane çalıştığını belirten Yüksel, ''O günden bu yana süren yangın, orman teşkilatımızın cansiparane çalışmalarıyla genel itibarıyla kontrol altına alınmak suretiyle devam etmektedir'' dedi.

Vali Yüksel, yangının Manavgat'ın Karabucak köyü Korudağ mevkisinde birkaç noktada devam ettiğini belirterek, ''Bu yangın, son yıllarda Anadolu topraklarında karşılaştığımız en önemli yangındır'' diye konuştu.

Yüksel, Kumluca ilçesinde dün saat 17.00 civarında çıkan yangının Adrasan mevkisinden başladığını ve bu yangının da tek noktada kontrol alınma çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*