Antalyalılar sıcaktan kavruldu

  • Giriş : 23.08.2006 / 00:00:00

Alanya'da 50 dereceyi geçen sıcaklardan etkilenen 4 kişi hastanelik oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Son 10 yılın en sıcak yaz mevsiminin yaşandığı Alanya'da cadde ve sokaklar da boşaldı. Plaj, havuz ve parklarda büyük bir yoğunluk yaşanırken, uzmanlar özellikle yaşlıların sokağa çıkmaması uyarısında bulundu.
Edinilen bilgiye göre, bir hafta önce sara rahatsızlığı nedeniyle fenalaşıp hastaneye kaldırılan Zahide Şengöz (28) taburcu edildi. Alanya Devlet Hastanesi kantininde oturan Şengöz, birden fenalaşarak yere yığıldı. Hemen acil servise kaldırılan Şengöz'ün bayılmasının sara rahatsızlığı ile ilgili olmadığı, aşırı sıcaktan etkilenerek fenalaştığı belirlendi.

Öte yandan, Alanya Pazarcılar Odası'nda güvenlik görevlisi olarak çalışan Orhan Çöl de (32) görevi başında fenalaştı. Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Bekir Akış tarafından odaya ait ambulansla Alanya Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Çöl'ün aşırı su kaybı ve sıcak hava nedeniyle fenalaştığı belirlendi. Alışveriş yapmak için çarşıya çıkan Emine Demir (52) ile Mehmet Taşeken (47) ise aşırı sıcaktan dolayı etkilenerek baygınlık geçirdi. Çevredeki vatandaşlar tarafından hastaneye kaldırılan her iki kişinin de aşırı sıcaktan etkilendiği öğrenildi.

Hava sıcaklığıyla birlikte havadaki nem oranının da yüksek olması, vatandaşları zor durumda bırakıyor. Sıcaktan bunalan vatandaşlar plajlara ve havuzlara akın ederken, kent merkezindeki vatandaşlar da kapalı alanlarda ve gölgede kalmayı tercih ediyor. Hava sıcaklığının etkisini artırdığı öğle saatlerinde zorunlu kalmadıkça insanların dışarı çıkmamasını öneren uzmanlar, yaşlıların evde oturmalarını öneriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious