Antalyaspor'da istifa!

Antalyaspor'da istifa!.11177
  • Giriş : 24.12.2007 / 16:11:00

Çetiner, Antalyaspor yönetiminin kararıyla takımda genel menajerlik sisteminin uygulamaya konulması nedeniyle teknik kadronun görevinden ayrıldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Raşit Çetiner, gazetecilere yaptığı açıklamada, Antalyaspor'da yeni bir sistem uygulanmasıyla bir kaos oluştuğunu savunarak, teknik kadro olarak bu sistem içerisinde olamayacaklarını yönetime ilettiklerini söyledi.

Çetiner, bugün itibariyle teknik kadronun görevden ayrıldığını belirterek, ''Genel menajerlik sistemi çerçevesinde çalışamayacağımızı yönetime söyledik ve anlayışlı olmalarını istedik. Bu sistem şekil olarak bize yanlıştı. Zaten benim haberim olmadan böyle bir sisteme geçildi'' dedi.

Ligin ilk yarısını ikinci sırada tamamlayan iddialı bir takımı bıraktığını dile getiren Çetiner, olayların bu şekilde gelişmesinin nedeninin yönetime sorulması gerektiğini söyledi. Çetiner, zamanlama konusunda genel menajerlik sisteminin yakışık olmadığını öne sürerek, şöyle devam etti:

''Bu şekilde ayrılmaktan mutlu değilim. Şu anda lig bitmiş olsa Süper Lig'e çıkmış bir takım olacaktık. Başarısızlık yok. Tabii ki eleştiriler olacak, ancak biz hedefimize doğru gidiyorduk. Buraya savaşmaya gelmiştik, ama böyle bir sistem karmaşası oldu. Fikstüre baktığınız zaman Antalyaspor başarılı. Ancak istediğimiz performansı gösterebilseydik, şu anda ligdeki lidere 8 puan fark atmış olurduk. Futbolcularım da bunun farkında.''

Birçok takım çalıştırdığını kaydeden Çetiner, genel menajerlik sistemini, yapanlardan da daha iyi bildiğini söyledi. Çetiner, acısıyla tatlısıyla Antalyaspor'da 7 ay geçirdiğini dile getirerek, ''Buradan üzüntülü duygularla ayrılmıyorum. Dostluğumuz her zaman devam edecek'' dedi.

''YENİ TEKNİK DİREKTÖRLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR BAŞLADI''

Antalyaspor Mali Asbaşkanı Abdurrahman Yılmaz ise sezon başında Raşit Çetiner ile anlaştıklarını, ancak yönetim olarak yeni bir sistem getirdiklerini ve bu sistem ile Çetiner'in çalışmak istemediğini söyledi. Yılmaz, ''Yeni teknik direktörle ilgili çalışmalar başladı. Bazı isimlerle ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Raşit Çetiner ile ilgili karşılıklı olarak sözleşmelerimizi feshettik'' diye konuştu.

Yılmaz, sezon öncesi takıma en iyi oyuncuları aldıklarını, ancak ligde istedikleri yerde olmadıkları savundu. Öte yandan Antalyasporlu futbolcular, yardımcı antrenörler Ömer Can Göksu ve Ahmet Suphi Evke gözetiminde antrenmana çıktılar.

Futbolcular, antrenmanda düz koşu ve kısa pas çalışması yaptılar. Görevinden istifa eden Raşit Çetiner, antrenman öncesi futbolcularla toplantı yaparak vedalaştı. Antalyasporlu yöneticilerin, teknik direktör Ümit Turmuş ile görüştükleri bildirildi. Antalyaspor yönetiminin kararıyla uygulamaya konulan Genel Menajerlik sisteminin başına ise Tayfun Türkmen getirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious