Antalya'ya 15 yıl aradan sonra kar yağdı

  • Giriş : 05.02.2007 / 00:00:00

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı, yaşamı etkiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Serik'te yaşayan vatandaşlar, 15 yıldır ilk kez ilçe merkezine kar yağdığını söylediler.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yüksek kesimlerde kar yağışı normal olduğunu, ancak sahilde bulunan Serik ilçesinde kar yağışının beklenen bir durum olmadığını kaydettiler.
Meteoroloji yetkilileri, yarın havanın az bulutlu ve açık geçeceğini, sıcaklığın 12 derece civarında olacağını bildirdiler. Hava sıcaklığının bu gece 1 dereceye kadar düşeceğini de kaydeden yetkililer, sahil kesimleri için hafif, iç kesimler için orta kuvvette don uyarısında bulundular.
Bu arada, Antalya'nın Akseki ilçesinde şiddetli tipi hayatı olumsuz etkiledi.
Akseki'de akşam üzeri başlayan şiddetli tipi nedeniyle ilçe merkezinde ulaşım sağlanamadı. İlçede yaklaşık 1.5 saat süreyle elektrik kesintisi yaşandı.
Akseki-Seydişehir kara yolunda tipi nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı, Karayolları ekiplerinin bölgede hazır bekletildiği bildirildi.

KAYSERİ
Kayseri'de kar yağışı nedeniyle 50 köy yolu ulaşıma kapandı.
Kar yağışı ve tipi nedeniyle Kayseri'nin Yahyalı, Develi, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Sarız ilçelerine bağlı 50 köy yolu ulaşıma kapandı.
Özel İdare Genel Sekreterliğine bağlı 7 ayrı ekibin, 52 iş makinesi ve 115 personelle kar temizleme çalışmalarına başladığı bildirildi.
Öte yandan, Kayseri'de kar yağışı nedeniyle bu sabah iptal edilen uçak seferleri halen yapılamıyor.

ERZURUM
Erzurum'da vatandaşlar, yoğun kar yağışına karşı uyarıldı.
Erzurum İl Kriz Merkezi Başkanı ve Vali Yardımcısı Kasım Yekeler, yazılı açıklamasında, Erzurum ve çevresinin bugünden itibaren yoğun kar yağışının etkisi altına girmesinin beklendiğini bildirdi.
Kar yağışının 7 Şubat Çarşamba gününe kadar etkisini sürdürmesinin tahmin edildiğini kaydeden Yekeler, kar yağışının ardından meydana gelebilecek buzlanma, don ve yüksek kesimlerde çığa karşı, vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious