Antalya'ya turist yağmuru

Antalya'ya turist yağmuru.21778
  • Giriş : 17.07.2008 / 22:12:00

Antalya'ya gelen turist sayısında geçen yıla oranla yüzde 22 oranında artış sağlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya Havalimanı Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Hayrettin Balcıoğlu, 15 Temmuz itibariyle 4 milyon 320 bin 985 turistin geldiğini açıkladı. Haziran ve Temmuz ayı itibariyle sektörde yaşanan yoğunluk üzerine Antalya'da birçok otel yüzde 100 doluluk oranı sağlayarak satışlarını durdurdu.

Vali Yardımcısı Balcıoğlu, günlük 746 uçağın iniş kalkış yaptığı Antalya havalimanında günlük ortalama 125 bin turistin gidiş-geliş yaptığını belirtti. Antalya havalimanında yaptıkları organize çalışmalarla hizmet kalitesinde yüksek bir standart yakaladıklarını belirten Balcıoğlu, turizm sektörünün ulaşım ayağında turistlerin memnuniyeti için her fedakarlığı ortaya koyduklarını söyledi.

Antalya'ya en fazla turist Almanya'dan geliyor. Antalya'ya gelen turistler arasında Almanlar yüzde 28.11 oranıyla ilk sırada yer alırken, Almanya'yı yüzde 25.96 oranıyla Rusya, yüzde 5.63 oranıyla Hollanda izliyor. Bu ülkeleri Ukrayna, İsrail, İngiltere, Avusturya, İsveç ve Fransa takip ediyor.

Antalya'ya gelen turistler arasında geçen yıla oranla en fazla artış gösteren Ukrayna yüzde 34 oranıyla ilk sırada yer alırken, Rusya yüzde 34 oranıyla ikinci, Avusturya ve İsveç yüzde 29 oranıyla üçüncü sırada yer aldı.
2008 yılında 10 milyon turist ağırlamayı hedefleyen Antalya'da ilk altı aylık dönemde sağlanan yüzde 22'lik artış turizmcileri sevindirdi.

Yaşanan yoğunluk nedeniyle Antalya ve bölgesinde birçok otel satışlarını 15 Ağustos'a kadar durdurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*